|2017-04-05|
GNSS, Sprzęt, Software
Ponad 200 odbiorników w jednym miejscu. NAWI 2017 już do pobrania
Planujesz zakup precyzyjnego odbiornika GNSS? Wybór optymalnego sprzętu najlepiej zacząć od niezbędnika NAWI. Jego najnowsze, bezpłatne wydanie od dziś (5 kwietnia) jest już dostępne na Geoforum.pl.
W tym roku znów padł rekord, bo w trzech zestawieniach zawartych w NAWI uzbierało się aż 207 instrumentów (czyli o 37 więcej niż w 2016 roku), z czego 44 to nowości. W przeglądzie odbiorników geodezyjnych (RTK) opisaliśmy 88 serii, w tabelach ze sprzętem dla GIS-u umieściliśmy 80 instrumentów, a w tabelach z urządzeniami dla stacji referencyjnych – 19.
Ale NAWI to nie tylko zestawienia. W najnowszym numerze analizujemy również trendy w projektowaniu najnowszych odbiorników GNSS oraz radzimy, na co zwrócić uwagę przy ich zakupie. Przyglądamy się także postępom w budowie i modernizacji poszczególnych systemów nawigacji satelitarnej – GPS, GLONASS, Galileo oraz BeiDou, a także mniej znanym NAVIC oraz STL. Odpowiadamy ponadto na pytanie, co nowego zaoferują one użytkownikom wymagającym wysokiej dokładności pomiaru.
Wspólnie z dystrybutorami szerzej prezentujemy wybrane nowości. Firma Geopryzmat z Raszyna pod Warszawą opisuje odbiorniki Pentax G2100-RT oraz Kolida K9mini. Z pozoru niewiele różnią się one od swoich poprzedników, ale w środku znajdziemy kilka istotnych zmian. Przyglądamy się też interesującemu instrumentowi SLC szwedzkiej firmy Satlab Geosolutions, który pozwala zamienić dowolny smartfon i tablet w precyzyjny zestaw RTK.
Firma Art-Geo omawia swoje nowości sprzętowe – od odchudzonej wersji LiteEdition odbiornika Ruide R6 Nova, przez udoskonalony model Ruide S680, po nową markę na polskim rynku (SunNav) i jej odbiornik G9. Specjaliści z firmy Geoline prezentują z kolei ciekawą technologię PicPoint szwajcarskiej marki Geomax, przekonując, że fotogrametria naziemna może skutecznie wspomagać pomiary satelitarne. Debiutant w naszym zestawieniu – firma Taxus IT z Warszawy, opisuje natomiast swoje nowe zestawy dla specjalistów od GIS-u. Składają się one z oprogramowania mLas Inżynier lub tMap oraz odbiorników marki Juniper Systems – Geode, Cedar CT5 lub Cedar CT7G.
Zachęcamy do lektury NAWI i dzielenia się niezbędnikiem ze znajomymi.
Pobierz NAWI jako PDF lub przeglądaj jako e-book
Polecamy również nasze pozostałe bezpłatne publikacje sprzętowe – TACHIMETRY oraz SKANOWANIE LASEROWE.
Redakcja
|