Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-01-20| Geodezja, Teledetekcja

Dokładniejsze dane altimetryczne z Sentinela już dostępne

Organizacja EUMETSAT rozpoczęła publikowanie nowych przetworzonych typów danych z altimetru radarowego pracującego na pokładzie europejskiego satelity Sentinel-3A.


Dokładniejsze dane altimetryczne z Sentinela już dostępne

Pierwsze dane z tego instrumentu zaczęto publikować już w grudniu 2016 roku – to tzw. dane Near Real Time (NRT) udostępniane 3 godziny po akwizycji oraz Short Time Critical (STC, 48 godzin od akwizycji).

Nowy zbiór dostarczany przez EUMETSAT to Non-Time Critical (NTC). Wprawdzie publikowany jest dopiero miesiąc od wykonania pomiaru, ale wyróżnia go wyższa dokładność uzyskana dzięki przetworzeniu obserwacji za pomocą różnych typów danych (np. o opóźnieniu jonosferycznym czy o precyzyjnych orbitach). W rezultacie dokładność danych wysokościowych NTC wynosi 3 cm, podczas gdy w przypadku STC to około 5 cm.

W ocenie EUMETSAT nowe, dokładniejsze dane mogą się przydać np. w badaniach geofizycznych czy monitorowaniu falowania, pływów czy zmian średniego poziomu oceanów.

Źródło: EUMETSAT


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS