Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-12-14| Teledetekcja

Wszystkie dane z Sentinela-3 już w sieci

Z internetu można już pobierać dane ze wszystkich trzech sensorów zainstalowanych na pokładzie europejskiego satelity teledetekcyjnego Sentinel-3A.


Wszystkie dane z Sentinela-3 już w sieci <br />
Wizualizacja kilkudniowych pomiarów Sentinela-3A dla obszaru Antarktydy
Wizualizacja kilkudniowych pomiarów Sentinela-3A dla obszaru Antarktydy

Przypomnijmy, że aparat wystrzelono w połowie lutego br. Od drugiej połowy października z witryny Copernicus Scientific Data Hub można pobierać surowe dane obserwacyjne z sensora Ocean and Land Colour Instrument (OLCI). Wzdłuż ścieżki o szerokości 1270 km gromadzi on dane na 21 kanałach spektralnych w rozdzielczości 300 metrów. Od połowy listopada dostępne są również obserwacje z instrumentu Sea and Land Surface Temperature Radiometer (SLSRT). Na 9 kanałach spektralnych mierzy on energię promieniowania dochodzącego od powierzchni Ziemi.

Od teraz pobierać można również pomiary wykonane przez radiometr altymetryczny. Co istotne, to pierwszy tego typu satelitarny instrument, który zapewnia dane dla całej kuli ziemskiej. Spektrum zastosowania tych obserwacji jest ogromne. Pomogą one monitorować grubość pokrywy śnieżnej i lodowej, a także zmiany poziomu oceanu. Pomiar wysokości fal pozwoli z kolei pozyskiwać informacje o kierunku i prędkości wiatru nad zbiornikami wodnymi.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS