wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-11-24| Geodezja, GIS, Imprezy

Trzydniowe obchody święta GIS w Olsztynie

Pokaz bezzałogowego statku latającego, warsztaty komputerowe i liczne prelekcje – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczestników GIS Day w Olsztynie (19-21 listopada). Tegoroczne obchody Światowego Dnia Systemów Informacji Geograficznej były połączone z II ogólnopolską konferencją „Interdyscyplinarny charakter GIS”.


Trzydniowe obchody święta GIS w Olsztynie <br />
Zdjęcie wykonane przez drona w trakcie pokazu
Zdjęcie wykonane przez drona w trakcie pokazu
Podczas spotkania uczestnicy mogli wysłuchać wystąpień zarówno lokalnych ekspertów, jak i przedstawicieli firm. Ich prezentacje dotyczyły m.in.: Miejskiego Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Olsztyna oraz GIS-u na przystanku Woodstock.

Konferencja była także okazją do wręczenia nagród zwycięzcom konkursu „Geopodchody”, który odbył się 17 listopada na terenie Kortowa. Jego uczestnikami byli studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Olsztynie.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy latawca KAP i bezzałogowego statku latającego. Uczestnicy GIS Day mogli przekonać się, jak wygląda pozyskiwanie danych GIS z tego typu urządzeń.

Swoje referaty i postery mieli także okazję przedstawić studenci Wydziału Geodezji i Gospodarki Przestrzennej. Ich tematyka związana była z analizą danych GIS i ich zastosowaniem w różnych aspektach życia codziennego. Równolegle do tych wydarzeń odbywały się warsztaty komputerowe, na których uczestnicy mogli pogłębiać swoją wiedzę. Ostatnim punktem programu było rozwiązanie konkursu na najlepszą mapę i poster.

Organizatorem konferencji był Wydział Geodezji i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła redakcja miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl.

Mgr inż. Angelika Goszczyńska, Kinga Kołakowska, Karolina Gardecka (UWM)


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
spacja nie wiem czemu wstawiła się spacja do poniższych linków, trzeba ją usunąć i będzie działać.
odpowiedz zgłoś
Zdjęcia z latawca tu są fotki z powietrza z latawca: https://www.flickr.com/photos/105346257@N08/156642 79958/ https://www.flickr.com/photos/105346257@N08/156642 77628/ https://www.flickr.com/photos/105346257@N08/158259 71776/
odpowiedz zgłoś
No szkoda że informacja o tym wydarzeniu pojawiła się po fakcie...
 1 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS