wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Geospatial Revolution, odc. 4
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2014-11-19| GIS, Imprezy

Za nami obchody GIS Day w Cieszynie

W cieszyńskim starostwie już po raz drugi odbyły się obchody dnia GIS-u pod hasłem „GIS Day w Cieszynie”. W imprezie uczestniczyli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu cieszyńskiego.


Za nami obchody GIS Day w Cieszynie <br />
fot. Katarzyna Raszka-Sodzawiczny
fot. Katarzyna Raszka-Sodzawiczny
– Technologia daje nam obecnie wiele możliwości aby poznawać świat – powiedział starosta cieszyński Jerzy Nogowczyk otwierając obchody. – Niewątpliwie wy umiecie z tego korzystać najlepiej. Chciałbym abyście też zapoznali się z naszym systemem informacji przestrzennej, który jest bardzo wysoko oceniany – dodał. Podczas spotkania przedstawione zostały następujące prezentacje: „Profesjonalny GIS dla wszystkich” (Marcin Paź, Esri Polska), „Jak szukać i korzystać z danych GIS w Internecie?” (Marek Ścisły, KiM – Informacja Przestrzenna) oraz „Nowe trendy w geoportalach” (Maciej Bednarski, ISPIK S.A.).

W trakcie spotkania ogłoszono skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych konkurs „Cieszyn znany i nieznany”. Jego celem jest zainteresowanie młodych ludzi wykorzystaniem w życiu codziennym Systemu Informacji Przestrzennej Powiatu Cieszyńskiego. Konkurs będzie się składał z dwóch etapów. W pierwszym przeprowadzona zostanie, przy współpracy firmy Eesri, gra terenowa o nazwie „GIS and GO” polegająca na odszukaniu wyznaczonego punktu docelowego za pomocą mobilnych urządzeń GPS lub posługując się narzędziami dostępnymi w publicznej części SIP-u Powiatu Cieszyńskiego. Celem etapu drugiego będzie utworzenie w SIP-ie bazy obiektów położonych na obszarze miasta Cieszyn, stanowiących dziedzictwo historyczne, kulturowe i przyrodnicze Ziemi Cieszyńskiej. Honorowy patronat nad imprezą objął poseł do Parlamentu Europejskiego Jan Olbrycht, który ufundował główną nagrodę w konkursie (wyjazd zwycięskiej drużyny wraz z opiekunem do Brukseli).

Źródło: Powiat Cieszyński


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt