wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-11-19| GIS, Imprezy

Za nami obchody GIS Day w Cieszynie

W cieszyńskim starostwie już po raz drugi odbyły się obchody dnia GIS-u pod hasłem „GIS Day w Cieszynie”. W imprezie uczestniczyli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu cieszyńskiego.


Za nami obchody GIS Day w Cieszynie <br />
fot. Katarzyna Raszka-Sodzawiczny
fot. Katarzyna Raszka-Sodzawiczny
– Technologia daje nam obecnie wiele możliwości aby poznawać świat – powiedział starosta cieszyński Jerzy Nogowczyk otwierając obchody. – Niewątpliwie wy umiecie z tego korzystać najlepiej. Chciałbym abyście też zapoznali się z naszym systemem informacji przestrzennej, który jest bardzo wysoko oceniany – dodał. Podczas spotkania przedstawione zostały następujące prezentacje: „Profesjonalny GIS dla wszystkich” (Marcin Paź, Esri Polska), „Jak szukać i korzystać z danych GIS w Internecie?” (Marek Ścisły, KiM – Informacja Przestrzenna) oraz „Nowe trendy w geoportalach” (Maciej Bednarski, ISPIK S.A.).

W trakcie spotkania ogłoszono skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych konkurs „Cieszyn znany i nieznany”. Jego celem jest zainteresowanie młodych ludzi wykorzystaniem w życiu codziennym Systemu Informacji Przestrzennej Powiatu Cieszyńskiego. Konkurs będzie się składał z dwóch etapów. W pierwszym przeprowadzona zostanie, przy współpracy firmy Eesri, gra terenowa o nazwie „GIS and GO” polegająca na odszukaniu wyznaczonego punktu docelowego za pomocą mobilnych urządzeń GPS lub posługując się narzędziami dostępnymi w publicznej części SIP-u Powiatu Cieszyńskiego. Celem etapu drugiego będzie utworzenie w SIP-ie bazy obiektów położonych na obszarze miasta Cieszyn, stanowiących dziedzictwo historyczne, kulturowe i przyrodnicze Ziemi Cieszyńskiej. Honorowy patronat nad imprezą objął poseł do Parlamentu Europejskiego Jan Olbrycht, który ufundował główną nagrodę w konkursie (wyjazd zwycięskiej drużyny wraz z opiekunem do Brukseli).

Źródło: Powiat Cieszyński


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS