wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2014-11-24| GIS, Imprezy

Jubileuszowy GIS Day w Toruniu

W minioną środę (19 listopada) Wydział Nauk o Ziemi UMK w Toruniu po raz piętnasty zorganizował Kujawsko-Pomorski Dzień GIS (GISDay). Jubileusz Dnia GIS okazał się ponownie wielkim frekwencyjnym sukcesem i według szacunków organizatorów uczestniczyło w nim około 400 osób.


Jubileuszowy GIS Day w Toruniu <br />
fot. Mateusz Kosowicz
fot. Mateusz Kosowicz
Na wykłady, pokazy, warsztaty i grę terenową przyjechała młodzież z 10 szkół średnich z Torunia i okolic (Inowrocław) oraz spoza województwa (Przasnysz, Nowe Miasto Lubawskie i Człuchów), studenci kilku uczelni wyższych oraz przedstawiciele firm prywatnych i wybranych instytucji branżowych regionu. W obradach uczestniczyli także goście zagraniczni, w tym Martin Benecky – Regionalny Menadżer Sprzedaży na Europę firmy Intermap oraz Idriz Shala – Kierownik zespołu GIS Urzędu Statystycznego w Kosowie.

Podczas trzech sesji wystąpień zaprezentowano m.in. zastosowania narzędzi GIS w statystyce publicznej, w komunikacji, w biznesie, w samorządzie terytorialnym, w ochronie środowiska oraz w życiu codziennym, wybrane aspekty zbierania danych przestrzennych metodami zdalnymi, prezentacje dedykowanego oprogramowania, a także zagadnienia związane z Internetowym Atlasem Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Stoiska firmowe wystawiły firmy Leica Geostystems i Yanosik.pl.

Równolegle z częścią wykładową, w dwóch laboratoriach komputerowych wydziału, dla uczniów zgłoszonych szkół przygotowano warsztaty modelowania trójwymiarowego, a na terenie Kampusu UMK także grę terenową.

Na koniec obrad przewidziano losowanie nagród, w tym m.in. rocznych akademickich licencji oprogramowania Esri, oprogramowania do nawigacji samochodowej (Imagis), udziału w autoryzowanym szkoleniu w siedzibie firmy Intergraph oraz pakietów upominkowych Esri i Intergraph. W tym dniu poznaliśmy także laureatów Konkursu Plastycznego „Dziecięca Mapa Świata” Edycja IV, nad którym honorowy patronat objęli prezydenci miast Bydgoszczy i Torunia. Nagrody dla laureatów ufundował dziekan Wydziału Nauk o Ziemi UMK w Toruniu oraz firma Esri Polska.


fot. Marcin Sułek

Po zakończonych wykładach dla studentów kierunku geoinformacja środowiskowa, przedstawiciel firmy Esri Polska Daniel Wołowik przeprowadził dedykowane szkolenie specjalistyczne z zakresu tworzenia aplikacji mapowych na przeglądarkę internetową.

Mieczysław Kunz (Wydział Nauk o Ziemi UMK w Toruniu)


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt