wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-11-24| GIS, Imprezy

Jubileuszowy GIS Day w Toruniu

W minioną środę (19 listopada) Wydział Nauk o Ziemi UMK w Toruniu po raz piętnasty zorganizował Kujawsko-Pomorski Dzień GIS (GISDay). Jubileusz Dnia GIS okazał się ponownie wielkim frekwencyjnym sukcesem i według szacunków organizatorów uczestniczyło w nim około 400 osób.


Jubileuszowy GIS Day w Toruniu <br />
fot. Mateusz Kosowicz
fot. Mateusz Kosowicz
Na wykłady, pokazy, warsztaty i grę terenową przyjechała młodzież z 10 szkół średnich z Torunia i okolic (Inowrocław) oraz spoza województwa (Przasnysz, Nowe Miasto Lubawskie i Człuchów), studenci kilku uczelni wyższych oraz przedstawiciele firm prywatnych i wybranych instytucji branżowych regionu. W obradach uczestniczyli także goście zagraniczni, w tym Martin Benecky – Regionalny Menadżer Sprzedaży na Europę firmy Intermap oraz Idriz Shala – Kierownik zespołu GIS Urzędu Statystycznego w Kosowie.

Podczas trzech sesji wystąpień zaprezentowano m.in. zastosowania narzędzi GIS w statystyce publicznej, w komunikacji, w biznesie, w samorządzie terytorialnym, w ochronie środowiska oraz w życiu codziennym, wybrane aspekty zbierania danych przestrzennych metodami zdalnymi, prezentacje dedykowanego oprogramowania, a także zagadnienia związane z Internetowym Atlasem Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Stoiska firmowe wystawiły firmy Leica Geostystems i Yanosik.pl.

Równolegle z częścią wykładową, w dwóch laboratoriach komputerowych wydziału, dla uczniów zgłoszonych szkół przygotowano warsztaty modelowania trójwymiarowego, a na terenie Kampusu UMK także grę terenową.

Na koniec obrad przewidziano losowanie nagród, w tym m.in. rocznych akademickich licencji oprogramowania Esri, oprogramowania do nawigacji samochodowej (Imagis), udziału w autoryzowanym szkoleniu w siedzibie firmy Intergraph oraz pakietów upominkowych Esri i Intergraph. W tym dniu poznaliśmy także laureatów Konkursu Plastycznego „Dziecięca Mapa Świata” Edycja IV, nad którym honorowy patronat objęli prezydenci miast Bydgoszczy i Torunia. Nagrody dla laureatów ufundował dziekan Wydziału Nauk o Ziemi UMK w Toruniu oraz firma Esri Polska.


fot. Marcin Sułek

Po zakończonych wykładach dla studentów kierunku geoinformacja środowiskowa, przedstawiciel firmy Esri Polska Daniel Wołowik przeprowadził dedykowane szkolenie specjalistyczne z zakresu tworzenia aplikacji mapowych na przeglądarkę internetową.

Mieczysław Kunz (Wydział Nauk o Ziemi UMK w Toruniu)


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS