Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-07-10| GNSS, Geodezja, Prawo, Instytucje

Przedsiębiorcy niezadowoleni ze stylu wprowadzenia opłat za ASG-EUPOS

W związku z wprowadzeniem od 12 lipca opłat za ASG-EUPOS część przedsiębiorców nie wyklucza wystąpienia o odszkodowanie – pisze do głównego geodety kraju Geodezyjna Izba Gospodarcza.


Przedsiębiorcy niezadowoleni ze stylu wprowadzenia opłat za ASG-EUPOS

Jak tłumaczy wiceprezes GIG Sławomir Leszko, wraz z wprowadzeniem odpłatności wygasają dotychczasowe subskrypcje, które określały indywidualne terminy korzystania z ASG-EUPOS. Przedsiębiorcy, bazując na tych terminach, dostosowali swoje kontrakty do tych uwarunkowań, licząc, że w tym czasie opłaty nie będą ich dotyczyć.

Konieczność zakończenia tych subskrypcji została odebrana przez niektórych przedsiębiorców jako złamanie zasady, że prawo nie działa wstecz. Dlatego Sławomir Leszko zwraca się do GGK Kazimierza Bujakowskiego, by utrzymać udzielone subskrypcje na dotychczasowych zasadach do końca ich terminu. – W oparciu o prośby wielu naszych członków o interwencję i rozmowy z nimi można przewidywać, że wystąpią roszczenia o odszkodowania z powodu narażenia na straty i wprowadzenia zasad nie w pełni zgodnych z przepisami prawa – czytamy w liście.

Wiceprezes GIG na marginesie zwraca ponadto uwagę, że wprowadzenie jednakowych opłat za korzystanie ze stacji referencyjnych GPS oraz GPS+GLONASS+Galileo jest niesprawiedliwe.

Pełna treść listu

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Intergeo 2022 - 10 technologicznych trendów w geodezji
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS