Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-07-08| GNSS, Prawo

Możesz już złożyć wniosek o korzystanie z ASG-EUPOS

Choć odpłatność za ASG-EUPOS zostanie wprowadzona 12 lipca, już od wczoraj (7 lipca) można składać wnioski o korzystanie z usług tej sieci na nowych zasadach.


Możesz już złożyć wniosek o korzystanie z ASG-EUPOS

Wynika to ze zaktualizowanego komunikatu opublikowanego na stronie systemu. Czytamy w nim, że od 7 do 14 lipca na zasadzie dobrowolności można w CODGiK złożyć wniosek o udostępnienie usług ASG-EUPOS. Sformułowanie „na zasadzie dobrowolności” wnika stąd, że rozporządzenie określające wzór stosownego formularza ani nie weszło w życie, ani nawet nie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw. Z tego też powodu w okresie przejściowym wniosek taki musi zawierać adnotację „o potraktowanie go, z dniem wejścia w życie znowelizowanej ustawy Pgik, jako wniosku o umożliwienie okresowego korzystania z usług systemu ASG-EUPOS”. Kopię dokumentów należy przesłać pocztą elektroniczną lub faksem, a oryginał – tradycyjną pocztą.

Osoby, które zdecydują złożyć taki wniosek w okresie przejściowym, będą zobowiązane do samodzielnego obliczenia należnej opłaty za korzystanie z ASG-EUPOS (ze wskazaniem sposobu obliczenia tej kwoty) oraz przelania wyliczonej przez siebie kwoty na wskazany rachunek bankowy „z jednoczesną adnotacją o zaliczenie tej kwoty, z dniem wejścia w życie znowelizowanej ustawy Pgik, na poczet opłaty za umożliwienie okresowego korzystania z usług systemu ASG-EUPOS.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS