wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-02-11| GIS, Mapy, Teledetekcja, Edukacja

Innowacyjne GIS-owe doktorantki

Adriana Marcinkowska z Uniwersytetu Warszawskiego i Magda Pluta z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie zostały laureatkami VI edycji konkursy stypendialnego im. Anny Pasek.


Innowacyjne GIS-owe doktorantki

Komisja stypendialna wyłoniła je spośród 30 kandydatów, którzy zaprezentowali swoje innowacyjne projekty badawcze w dziedzinie systemów informacji geograficznej i teledetekcji środowiska. Każda ze zwyciężczyń otrzyma grant badawczy i stypendium personalne na łączną kwotę 45 tysięcy zł.

Adriana Marcinkowska (rocznik 1988) jest doktorantką w Zakładzie Geoinformatyki i Teledetekcji Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół zastosowań danych hiperspektralnych do analiz roślinności. W nagrodzonym projekcie skupia się na opracowaniu oraz przetestowaniu algorytmu klasyfikacji wysokorozdzielczych obrazów hiperspektralnych APEX przy użyciu maszyn wektorów nośnych oraz sztucznych sieci neuronowych, a także na ocenie przydatności tych danych do identyfikacji nieleśnych zbiorowisk roślinnych w obszarach górskich na przykładzie Karkonoskiego Parku Narodowego.

Od ponad trzech lat jest członkiem Koła Naukowego Geoinformatyki i Teledetekcji Uniwersytetu Warszawskiego. Pełniąc funkcje członka zarządu oraz wiceprezesa, aktywnie uczestniczy w konferencjach naukowych, zarówno krajowych jak i międzynarodowych, angażując się również w ich organizację. Ponadto bierze udział w licznych projektach naukowych, warsztatach oraz szkołach letnich, a także przyczynia się do popularyzacji geoinformatyki i teledetekcji. Jest współautorką publikacji naukowych z zakresu teledetekcji środowiska. Dodatkowo interesuje się geodezją i kartografią. Czas wolny poświęca na podróże oraz malarstwo.

Magda Pluta (rocznik 1988) jest doktorantką w Katedrze Geodezji Rolnej, Katastru i Fotogrametrii, Wydziału Inżynierii Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Celem jej nagrodzonego projektu jest zwiększenie partycypacji lokalnego społeczeństwa w procesie opracowywania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego poprzez wykorzystanie nowoczesnych technik pozyskiwania, przetwarzania, wizualizacji oraz udostępniania danych. Ma to podnieść jakość danych, czytelność opracowań, zapewnić bardziej zrozumiały odbiór planowanych zmian w przestrzeni oraz dać możliwość prezentowania kilku koncepcji wraz ze skutkami ich realizacji. W swojej pracy bazuje na danych z lotniczego i naziemnego skaningu laserowego, oprogramowaniu GIS oraz nowoczesnych wizualizacjach 3D. Jest autorką i współautorką wielu publikacji naukowych, a wyniki jej prac prezentowane są na konferencjach krajowych i międzynarodowych.

Mocno angażuje się w życie uczelni, należy do Sekcji Fotogrametrii Koła Naukowego Geodetów, w ramach której prowadzi warsztaty dla studentów z przetwarzania danych z naziemnego skaningu laserowego. Wolny czas spędza w gronie najbliższych, rodziny i przyjaciół, lubi podróżować, skąd czerpie kulinarne inspiracje.

Stypendium im. Anny Pasek przyznawane jest raz w roku, a jego adresatami są doktoranci polskich instytucji naukowych podejmujący tematykę z zakresu dowolnej dyscypliny naukowej. Warunkiem udziału w konkursie stypendialnym jest wykorzystanie w swoich badaniach technik i narzędzi GIS oraz teledetekcji środowiska. Dodatkowo wyniki tych badań powinny mieć znaczenie praktyczne.

Źródło: Fundacja im. Anny Pasek


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
ładna to jest szafa, kobiety mogą być tylko piękne i tutaj jak widać są. W stanach by mnie za to pozwali.:)
 4 
 4 
odpowiedz zgłoś
casanova daj numer, zadwonię.
 4 
odpowiedz zgłoś
Ładne te doktorantki, brawo ;-)
 3 
 5 
odpowiedz zgłoś
gratulacje znowu UR Kraków!:-)
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
gratulacje znowu kobiety :) znowu UW :)
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
gratsy .
 2 
 5 
odpowiedz zgłoś
6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS