Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2014-02-11 | GIS, Mapy, Teledetekcja, Edukacja

Innowacyjne GIS-owe doktorantki

Adriana Marcinkowska z Uniwersytetu Warszawskiego i Magda Pluta z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie zostały laureatkami VI edycji konkursy stypendialnego im. Anny Pasek.


Ilustracja: Innowacyjne GIS-owe doktorantki

Komisja stypendialna wyłoniła je spośród 30 kandydatów, którzy zaprezentowali swoje innowacyjne projekty badawcze w dziedzinie systemów informacji geograficznej i teledetekcji środowiska. Każda ze zwyciężczyń otrzyma grant badawczy i stypendium personalne na łączną kwotę 45 tysięcy zł.

Adriana Marcinkowska (rocznik 1988) jest doktorantką w Zakładzie Geoinformatyki i Teledetekcji Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół zastosowań danych hiperspektralnych do analiz roślinności. W nagrodzonym projekcie skupia się na opracowaniu oraz przetestowaniu algorytmu klasyfikacji wysokorozdzielczych obrazów hiperspektralnych APEX przy użyciu maszyn wektorów nośnych oraz sztucznych sieci neuronowych, a także na ocenie przydatności tych danych do identyfikacji nieleśnych zbiorowisk roślinnych w obszarach górskich na przykładzie Karkonoskiego Parku Narodowego.

Od ponad trzech lat jest członkiem Koła Naukowego Geoinformatyki i Teledetekcji Uniwersytetu Warszawskiego. Pełniąc funkcje członka zarządu oraz wiceprezesa, aktywnie uczestniczy w konferencjach naukowych, zarówno krajowych jak i międzynarodowych, angażując się również w ich organizację. Ponadto bierze udział w licznych projektach naukowych, warsztatach oraz szkołach letnich, a także przyczynia się do popularyzacji geoinformatyki i teledetekcji. Jest współautorką publikacji naukowych z zakresu teledetekcji środowiska. Dodatkowo interesuje się geodezją i kartografią. Czas wolny poświęca na podróże oraz malarstwo.

Magda Pluta (rocznik 1988) jest doktorantką w Katedrze Geodezji Rolnej, Katastru i Fotogrametrii, Wydziału Inżynierii Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Celem jej nagrodzonego projektu jest zwiększenie partycypacji lokalnego społeczeństwa w procesie opracowywania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego poprzez wykorzystanie nowoczesnych technik pozyskiwania, przetwarzania, wizualizacji oraz udostępniania danych. Ma to podnieść jakość danych, czytelność opracowań, zapewnić bardziej zrozumiały odbiór planowanych zmian w przestrzeni oraz dać możliwość prezentowania kilku koncepcji wraz ze skutkami ich realizacji. W swojej pracy bazuje na danych z lotniczego i naziemnego skaningu laserowego, oprogramowaniu GIS oraz nowoczesnych wizualizacjach 3D. Jest autorką i współautorką wielu publikacji naukowych, a wyniki jej prac prezentowane są na konferencjach krajowych i międzynarodowych.

Mocno angażuje się w życie uczelni, należy do Sekcji Fotogrametrii Koła Naukowego Geodetów, w ramach której prowadzi warsztaty dla studentów z przetwarzania danych z naziemnego skaningu laserowego. Wolny czas spędza w gronie najbliższych, rodziny i przyjaciół, lubi podróżować, skąd czerpie kulinarne inspiracje.

Stypendium im. Anny Pasek przyznawane jest raz w roku, a jego adresatami są doktoranci polskich instytucji naukowych podejmujący tematykę z zakresu dowolnej dyscypliny naukowej. Warunkiem udziału w konkursie stypendialnym jest wykorzystanie w swoich badaniach technik i narzędzi GIS oraz teledetekcji środowiska. Dodatkowo wyniki tych badań powinny mieć znaczenie praktyczne.

Źródło: Fundacja im. Anny Pasek


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładna to jest szafa, kobiety mogą być tylko piękne i tutaj jak widać są. W stanach by mnie za to pozwali.:)
    4 
 4 
casanova daj numer, zadwonię.
  
 4 
Ładne te doktorantki, brawo ;-)
    3 
 5 
gratulacje znowu UR Kraków!:-)
    1 
 5 
gratulacje znowu kobiety :) znowu UW :)
    1 
 4 
gratsy .
    2 
 5 



zobacz też:

Prym w GIS-ie wiodą panie

Doktorantki Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego zostały laureatkami V edycji konkursu stypendialnego...

Archeolog i inżynier środowiska laureatami

W IV edycji konkursu stypendialnego im. Anny Pasek wyłoniono ex aequo dwóch zwycięzców.

Joanna z Poznania laureatką

Zwyciężczynią III edycji konkursu o Stypendium Naukowe im. Anny Pasek została Joanna Gudowicz (fot.) – doktorantka...

Znamy laureata II edycji konkursu stypendialnego Fundacji im. Anny Pasek

Piotr Tompalski, przedstawiciel Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, został...


wiadomości

Laser-3D Jacek Krawiec
Kraków

SKANERY LASEROWE i OPROGRAMOWANIE

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-14 | WARSZAWA oraz ONLINE
Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów
„Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów...
więcej
2025-04-14 | ON-LINE
Zieleń w planowaniu przestrzennym i procesie rewitalizacji - uwarunkowania prawne
Spotkanie przeznaczone jest dla przedstawicieli gmin z terenu całego kraju. Program webinarium:...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Apeks skanuje w Trójmieście
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że
29% atmosfery Neptuna stanowi sód?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Felicjan Zygmunt Piątkowski (1908-2004)
Urodził się 9 czerwca 1908 roku w Częstochowie. W 1928 roku ukończył gimnazjum i rozpoczął studia na Wydziale Geodezji Politechniki Warszawskiej. Dyplom inżyniera geodety uzyskał w 1933 roku, a rok później ukończył Szkołę Podchorążych Artylerii we...
więcej

strzałka w dółGeodaty
2000
Wyłączenie degradacji sygnału GPS (SA). Dokładność wyznaczania pozycji absolutnej przez użytkownika cywilnego wzrasta do około 10 m.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2