wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-02-10| GIS, Teledetekcja, Edukacja, Ludzie

Joanna z Poznania laureatką

Zwyciężczynią III edycji konkursu o Stypendium Naukowe im. Anny Pasek została Joanna Gudowicz (fot.) – doktorantka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.


Joanna z Poznania laureatką

Stypendium przyznawane jest najzdolniejszym doktorantom polskich jednostek naukowych. Zaproponowany przez Joannę Gudowicz projekt obejmuje przeprowadzenie numerycznego modelowania funkcjonowania geoekosystemu zlewni pogórskiej w warunkach zmian klimatu i różnokierunkowej antropopresji. Głównym celem projektu jest utworzenie modelu obiegu wody i transportu osadów dla wybranej zlewni oraz jego weryfikacja. Kolejnym celem jest przeprowadzenie symulacji uwzględniających określone scenariusze zmian klimatu i zmiany zagospodarowania na obszarze zlewni.

Zwyciężczyni tegorocznej edycji konkursu jest doktorantką Pracowni Analiz Geoinformacyjnych Instytutu Geoekologii i Geoinformacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Joanna Gudowicz (rocznik 1983) otrzyma grant badawczy w wysokości 20 tys. zł oraz roczne stypendium w wysokości 25 tysięcy złotych.

Przyznająca stypendium Fundacja powstała na początku 2008 roku ku pamięci Anny Pasek, doktorantki w Instytucie Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego, która zginęła w masywie Mont Blanc. Jednym z celów Fundacji jest wspieranie rozwoju nauki polskiej w zakresie GIS i teledetekcji środowiska.
Stypendium naukowe im. Anny Pasek przyznawane jest od roku 2009. Wspiera wyróżniających się młodych naukowców, którzy realizują innowacyjne badania o znaczeniu praktycznym, a jako podstawowe narzędzie swojego warsztatu stosują techniki oraz narzędzia systemów informacji geograficznej i teledetekcji środowiska.

Źródło: Adrian Zelga, Fundacja im. Anny Pasek


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
brawo Moje gratulacje Pani Joanno! Z niecierpliwością czekam na wyniki Pani badań. Życzę powodzenia i pozdrawiam.
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS