wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-09-20| GIS, Mapy, Prawo, Instytucje, Kataster

Cztery rozporządzenia uzgodnione z samorządem

15 września zespoły ds. Infrastruktury, Rozwoju Lokalnego, Polityki Regionalnej i Środowiska oraz ds. Społeczeństwa Informacyjnego na podstawie upoważnienia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego przyjęły jako wiążące stanowisko dotyczące projektów czterech rozporządzeń wykonawczych do Prawa geodezyjnego i kartograficznego.


Cztery rozporządzenia uzgodnione z samorządem
Dotyczy ono rozporządzeń:
• ministra spraw wewnętrznych i administracji w sprawie baz danych dotyczących zobrazowań lotniczych i satelitarnych oraz ortofotomapy i numerycznego modelu terenu;
• ministra SWiA w sprawie ewidencji miejscowości, ulic i adresów;
• ministra SWiA w sprawie standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania wyników tych pomiarów do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego;
• Rady Ministrów w sprawie państwowego rejestru granic i powierzchni jednostek podziałów terytorialnych kraju.

Zgodnie z tym stanowiskiem powyższe projekty zostały z KWRiST uzgodnione.

Równocześnie w biuletynie informacji publicznej MSWiA opublikowano nowe wersje wyżej wymienionych aktów (wszystkie z 19 września br.) do rozpatrzenia w trybie obiegowym przez Komitet Rady Ministrów do Spraw Informatyzacji i Łączności.

Źródło: GUGiK, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
c.d. Obostrzenia dokładnościowe aż głowa boli, jeżeli chcecie (SGP i ustawodawca) żebyśmy osiągnęli takie dokładności to proszę o założenie całej osnowy kraju od nowa. Zamiast zwiększyć, np. długości celowych, bo sprzęt lepszy, to nie-lepiej zaostrzyć dopuszczalne odchyłki. I teraz geodeta żeby sprzedać operat pięknie naściemnia i luxmalina. Itd, itd... w nieskończoność.
odpowiedz zgłoś
Do "aktywny SGPowiec No kolego, jak przeczytałem ten dokument to bardzo się cieszę że nie należę do SGP, a gdybym należał to bym się wstydził przyznawać do tego. Czytałem już różną radosną twórczość mądrali ale to.... Zamiast zmodernoziwać nasze instrukcje to nie, lepiej stworzyć jakegoś powerpack'a w którym nie wiadomo co zrobić. Gratuluję szczególnie działu pom. syt.-wys. No brawo.
odpowiedz zgłoś
rozporządzenie w sprawie standardów polecam zapoznanie sie z dokumentem od strony 63 do 95 - daje do myślenia poza tym tak na szybko - autorzy piszą że przy zakładaniu osnów pomiarowych średni błąd pomiaru odległości md ? 0,01 m 0,01 m/km i narzucaja jednocześnie "średni błąd położenia punktów pomiarowej osnowy sytuacyjnej nie może być większy niż 0.10 m względem najbliższych punktów poziomej osnowy geodezyjne" . Więcej nie czytam... Wydawało mi się że to geodeta jako fachowiec jest w stanie ocenić czym może mierzyć aby uzyskać określoną dokładność, widzę że się pomyliłem.
odpowiedz zgłoś
przez takich "urzędników" nieznających prawa mamy w Polsce burdel, pochwal się "urzędniku" jakie stanowisko piastujesz, ja jestem geodetą
odpowiedz zgłoś
tak tak nie ma a ustala, bo powiat to jest Powiat panowie i rządzi się swoim prawem!!
odpowiedz zgłoś
do urzędnika Widzę że kolega nie zna w ogóle prawa. Samorząd nie ma prawa takiego aby ustalać inne terminy niż Ustawodawca.
odpowiedz zgłoś
rozporzadzenia Dlatego ja jestem za tym by urzędników z PODiKów wszystkich zwolnić i ogłosić przetargi na obsługę PODGiK tak jak to już jest w kilku powiatach.
odpowiedz zgłoś
kolego W PODGIKach obowiązuje Prawo Powiatowe i nic Ci do tego. Jeśli bowiem ośrodek ustali inne terminy to obowiązkiem geodetów jest ich przestrzegać i tyle w tym temacie!!!
odpowiedz zgłoś
Po co te rozporządzenia Na co nam te rozporządzenia jak i tak Urzędy ich nieprzestrzegają! Mamy teraz rozporządzenie że ośrodek ma na sprawdzenie operatu 6 dni roboczych a czekamy ponad 3 tygodnie i nie ma na to siły. A Urzędnicy śmieją się nam w twarz!
odpowiedz zgłoś
do Turysty Kolego (jak rozumiem członku SGP), gdybyś był naszym aktywnym członkiem to wiedziałbyś doskonale, że nie tylko opiniowaliśmy projekty ale również braliśmy udział w spotkaniach roboczych dotyczących zgłoszonych uwag i wielogodzinnych dyskusjach nad zapisami poszczególnych projektów i artykułów. Ponadto wielu z nas brało czynny udział w tworzeniu tych przepisów szczególnie w zakresie, który nas dotyczy np. pomiary syt-wys. No ale na to aby tą wiedzę posiadać trzeba trochę dobrej woli, której u Ciebie nie dostrzegam.
odpowiedz zgłoś
Nigdy Mamy takie poważanie i szacunek góry, że jesteśmy traktowani jak pospolite szaraczki, które mają tylko wykonywać polecenia a nie maczać łapcie w ich tworzeniu. Niech SGP, jako główna organizacja geodezyja, tupnie nogą... Ha,Ha!!!
odpowiedz zgłoś
a uzgodnienia z... geodetami czyli głównymi wykonawcami opracowań geo i karto to kiedy będą???
odpowiedz zgłoś
12 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS