Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-08-19| Prawo, Instytucje

GUGiK o konsultacjach ws. rozporządzenia o BDOT i BDO

Główny Urząd Geodezji i Kartografii wyjaśnia, dlaczego w projekcie rozporządzenia w sprawie bazy danych obiektów topograficznych oraz bazy danych ogólnogeograficznych, a także standardowych opracowań kartograficznych nie uwzględnił uwag Stowarzyszenia Kartografów Polskich.


GUGiK o konsultacjach ws. rozporządzenia o BDOT i BDO
Jak informuje GUGiK, projekt został przekazany do uzgodnień społecznych 21 lipca. SKP otrzymało pismo zapraszające do uzgodnień 28 lipca. Treść projektu w biuletynach informacji publicznej została natomiast opublikowana 27 (MSWiA) oraz 28 czerwca (GUGiK). Uwagi SKP przekazane zostały do Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii e-mailem 16 sierpnia o godzinie 10:08, a więc już po przekazaniu projektu do dalszego procedowania. Trudno w związku z tym – zdaniem GUGiK – mówić o krótkim terminie przeznaczonym na opiniowanie projektu.

GUGiK podkreśla jednocześnie, że przekazane uwagi, podobnie jak w każdym tego typu przypadku, poddane zostały dogłębnej analizie, a poruszane w nich problemy były już lub będą na kolejnych etapach przedmiotem rozpatrzenia.

Źródło: GUGiK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS