wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-08-01| Geodezja, Imprezy, Kataster

GGK we wrześniu o rozporządzeniach

W dniach 26-27 września 2011 r. w Warszawie odbędzie się coroczne spotkanie głównego geodety kraju ze służbą geodezyjną i kartograficzną organizowane przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii.


GGK we wrześniu o rozporządzeniach

Głównym celem dwudniowego spotkania będzie szczegółowe omówienie aktów wykonawczych do ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne, nad którymi trwa obecnie zaawansowany proces opiniowania kończący prace legislacyjne.

Szczegółowe informacje dotyczące spotkania będą dostępne już wkrótce na stronie GUGiK.

Źródło: GUGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
mistrzu nie miałeś wczoraj dobrego dnia podzielam pogląd pruszkowiaka, problem jest w tym, że źle znowelizowaliście ustawę pgik, gdzie w par 47 ust 4. pkt 5a ustawodawca określił, że numery porządkowe nadaje się budynkom. Gdzieś to zostało przeoczone i to jest teraz głównym źródłem problemu. Ustawa przedstawia punkt widzenia wszechmocnych obecnie specjalistów od TBD, którzy widzą tylko obiekty zmaterializowane, a coś takiego jak działka ewidencyjna, nieruchomość dla nich nie istnieje. Dlatego w tym kraju wcześniej będziemy mieli mniej potrzebne TBD, niż bardzo potrzebną Ewidencję Gruntów.
odpowiedz zgłoś
kolega podanik Zgadzam się z kolegą w tym temacie - 100 procent!
odpowiedz zgłoś
Szanowny Geodeto... Ja mam już dość ciągłego projektowania/analizowania/uzgadniania/omawiania/o piniowania przez GUGiK projektów aktów prawnych... Od 2007r. nie może wejść w życie znowelizowane rozporządzenie w sprawie opłat... W ubiegłym roku na opiniowaniu zakończyły się prace nad rozporządzeniami w sprawie zgłaszania prac oraz w sprawie określenia materiałów stanowiących zasób. W tym roku skończyło się na opiniowaniu rozporządzenia w sprawie osnów, a ostatnio nad rozporządzeniem w sprawie standardów technicznych. Ja się pytam: gdzie są te rozporządzenia? Gdzie jest nowelizacja rozporządzenia w sprawie egib? Dziwisz się, że że tę indolecję krytykujemy? Nie uważasz, że przestaje to już być śmieszne?
odpowiedz zgłoś
aaaaaa brawo, brawo, brawo !!! głupszej nacji niż my geodeci to nie ma w naszym państwie. Nie mówią o projektach źle, chcą mówić o projektach źle, nie spotykają się źle, chcą się spotykać źle - czy zastanawiacie się czasami domorośli pisarze po co piszecie, co chcecie przekazać, o co wam chodzi ??? Aby tylko mieszać, aby jątrzyć, aby narzekać - nic do przodu, nic konstruktywnego, demagogia, hipokryzja,destrukcja. Żal ściska 4 litery - obrzydliwe to wszystko, że aż strach i szkoda słów i wszędzie jakieś interesiki, interesy, nienawiść, złość, pogarda, niewiedza.
odpowiedz zgłoś
ostatnie pozegnanie idą wybory i rozumiem GGK ,chce sie poprostu pozegnac
odpowiedz zgłoś
a będzie się działo? Ciekawe czy znowu nasza władza zatroszczy się o geodetów w tych rozporządzoniach. Niby syćko jest piknie ale po co nowe rozporządzenia do Prawa Geo i Karto, czyli ustawy, która pochodzi z 1989 roku??? Czy nie jest to tragikomedia połączona z farsą? Nawet laik nie będący w temacie stwierdzi bezsens tych działań do Ustawy, która ni jak nie przystaje do obecnej rzeczywistości świata geodezyjnego, a tu przecia mądre głowy uchwalają, profesorskie, główne geodeckie mundre głowy, że mundrzejszych to już w naszej Najjaśniejszej Rzeczypospolityji ni ma.
odpowiedz zgłoś
litości Panowie jak by nie było tych urzedow to by było by zawodu geodety [TEKST USUNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA]!! juz powoli i tak na rozkradli. obsługa->budowlańcy, gis, fotka itp->informatycy, niedługo wogóle nie bedziemy potrzebni
odpowiedz zgłoś
. niestety żyjemy w chorej rzeczywistości rząd projektuje ustawy a sejm je przyklepuje, monteskiuszowski podział władzy w Polsce nie istnieje, władza tworzy ustawy dla swoich celów, oczywiście różnych od oczekiwań przeciętnego podatnika, trzeba przecież uzasadnić potrzebę swojego istnienia.Swoją drogą gdyby nie istniał urząd geodezji...jakoś nie specjalnie pogorszyłby się los geodetów
odpowiedz zgłoś
Protest... Zgodnie z art.7 ust.1 ustawy PGiK do zadań i celów Służby Geodezyjnej i Kartograficznej NIE NALEŻY "szczegółowe omawianie" projketów aktów wykonawczych. W szczególności organy tej Służby są organami wykonawczymi, a nie prawodawczymi, czy też opiniodawczymi. Ja się nie zgadzam na organizowanie bezsensownych "spotkań" za pieniądze podatników, czyli także za moje. Zmarnowane dwa dni... Na mój koszt... Protestuję...
odpowiedz zgłoś
9 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS