wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

RSS


Co to jest RSS?

RSS (Really Simple Syndication) to bazujący na technologii XML szybki i łatwy sposób otrzymywania wiadomości z wielu różnych stron internetowych. Zamiast odwiedzać kolejne serwisy, możesz za pomocą czytnika kanałów RSS na bieżąco otrzymywać informacje ze stron udostępniających je poprzez RSS. Czytnik umożliwia wczytanie nagłówka zawierającego tytuł wiadomości, krótką treść oraz link odsyłający do szczegółowej informacji. Czytnik kanałów pozwala na równoczesne śledzenie wiadomości pojawiających się w różnych serwisach. Listę stron można samemu skompletować.

Skąd wziąć czytnik RSS?

Popularne przeglądarki (Firefox, Internet Explorer, Opera) wspierają kanały RSS, możesz także zainstalować czytnik kanałów RSS samodzielnie. Listę czytników z łatwością znajdziesz w internecie. Przykładowa strona, na której można znaleźć więcej informacji o RSS: http://www.dobreprogramy.pl/Czytniki-RSS,Kategoria,Windows,87.html

RSS kanał RSS Geoforum

 


Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS