wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

RSS


Co to jest RSS?

RSS (Really Simple Syndication) to bazujący na technologii XML szybki i łatwy sposób otrzymywania wiadomości z wielu różnych stron internetowych. Zamiast odwiedzać kolejne serwisy, możesz za pomocą czytnika kanałów RSS na bieżąco otrzymywać informacje ze stron udostępniających je poprzez RSS. Czytnik umożliwia wczytanie nagłówka zawierającego tytuł wiadomości, krótką treść oraz link odsyłający do szczegółowej informacji. Czytnik kanałów pozwala na równoczesne śledzenie wiadomości pojawiających się w różnych serwisach. Listę stron można samemu skompletować.

Skąd wziąć czytnik RSS?

Popularne przeglądarki (Firefox, Internet Explorer, Opera) wspierają kanały RSS, możesz także zainstalować czytnik kanałów RSS samodzielnie. Listę czytników z łatwością znajdziesz w internecie. Przykładowa strona, na której można znaleźć więcej informacji o RSS: http://www.dobreprogramy.pl/Czytniki-RSS,Kategoria,Windows,87.html

RSS kanał RSS Geoforum

 


Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS