Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

RSS


Co to jest RSS?

RSS (Really Simple Syndication) to bazujący na technologii XML szybki i łatwy sposób otrzymywania wiadomości z wielu różnych stron internetowych. Zamiast odwiedzać kolejne serwisy, możesz za pomocą czytnika kanałów RSS na bieżąco otrzymywać informacje ze stron udostępniających je poprzez RSS. Czytnik umożliwia wczytanie nagłówka zawierającego tytuł wiadomości, krótką treść oraz link odsyłający do szczegółowej informacji. Czytnik kanałów pozwala na równoczesne śledzenie wiadomości pojawiających się w różnych serwisach. Listę stron można samemu skompletować.

Skąd wziąć czytnik RSS?

Popularne przeglądarki (Firefox, Internet Explorer, Opera) wspierają kanały RSS, możesz także zainstalować czytnik kanałów RSS samodzielnie. Listę czytników z łatwością znajdziesz w internecie. Przykładowa strona, na której można znaleźć więcej informacji o RSS: http://www.dobreprogramy.pl/Czytniki-RSS,Kategoria,Windows,87.html

RSS kanał RSS Geoforum

 


Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS