Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

RODO


Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO).
Dotychczasowe środki ochrony danych osobowych podejmowane przez firmę Geo-System Sp. z o.o. – właściciela marki Geoforum.pl – spełniały wymagania rozporządzenia.

Działanie po stronie Użytkownika nie jest wymagane, zachęcamy jednak do zapoznania się z zasadami przetwarzania danych osobowych.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zasady przetwarzania danych osobowych przez Geo-System Sp. z o.o.

Klauzula informacyjna

Geo-System Sp. z o.o. jest właścicielem marki Geoforum.pl. Nasza działalność związana jest z prowadzeniem serwisu WWW. W związku z powyższym zbieramy dane kontaktowe osób zainteresowanych naszą ofertą. Poniżej przedstawiamy ogólne zasady, zgodnie z którymi przetwarzamy dane osobowe. Konkretny cel i podstawa przetwarzania są zawsze podawane w odrębnej klauzuli informacyjnej kierowanej do osób, których dane dotyczą.

Gdyby któryś z poniższych zapisów wydał się Państwu niejasny lub wzbudził wątpliwości, prosimy napisać na adres mailowy:


Zgodnie z art. 13 ust. 1-2 rozporządzenia RODO informujemy, że:

Administrator danych osobowych

Administratorem danych osobowych (dalej: Administrator) jest Geo-System Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławska 324, 02-845 Warszawa.

Dane kontaktowe

W sprawach ochrony swoich danych osobowych możesz skontaktować się z nami pod e-mailem lub pisemnie, pisząc na adres siedziby Geo-System Sp. z o.o. wskazany powyżej.

Cel przetwarzania danych oraz podstawa prawna przetwarzania danych

 1. Przetwarzamy dane w różnych sytuacjach biznesowych opisanych w naszej polityce prywatności.
 2. Poniżej przedstawiamy informacje na temat celów przetwarzania oraz podstaw prawnych.
 3. Konkretny cel i podstawa przetwarzania są podawane w odrębnej klauzuli informacyjnej kierowanej do osób, których dane dotyczą.
Twoje dane mogą być przetwarzane w celu Podstawa przetwarzania
1. zawarcia i wykonania umowy oraz świadczenia usług zgodnie z umową niezbędność przetwarzania danych do zawarcia i wykonywania umowy
2. ewentualnie w celu ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami dochodzenia roszczeń związanych z zawartą z Tobą umową /świadczonymi usługami niezbędność przetwarzania do realizacji prawnie uzasadnionego interesu Administratora; uzasadnionym interesem Administratora jest możliwość dochodzenia przez niego roszczeń lub obrona przez nimi
3. w celach archiwalnych (dowodowych) prawnej potrzeby wykazania faktów niezbędność przetwarzania do realizacji prawnie uzasadnionego interesu Administratora; uzasadnionym interesem Administratora jest możliwość prawnej potrzeby wykazania faktów
4. w celu badania satysfakcji klientów niezbędność przetwarzania do realizacji prawnie uzasadnionego interesu Administratora; uzasadnionym interesem Administratora jest poprawa jakości oferowanych usług
5. dla celów marketingowych Administratora, w tym celów analitycznych udzielona zgoda, a w niektórych przypadkach (np. kontaktu w celu uzyskania zgody) także uzasadniony interes Administratora (np. lepszego doboru usług do potrzeb klientów, optymalizacji produktów itp.)

Okres, przez który dane będą przechowywane

 1. Niezależnie od podstawy przetwarzania, zgodnie z którą przetwarzamy Twoje dane osobowe, będziemy przechowywać je do momentu przedawnienia roszczeń z tytułu umowy / świadczenia usług lub do momentu wygaśnięcia obowiązku przechowywania danych wynikającego z przepisów prawa, w szczególności obowiązku przechowywania dokumentów księgowych dotyczących umowy.
 2. Tam, gdzie przetwarzamy dane osobowe w oparciu o usprawiedliwiony interes Administratora, dane osobowe nie będą przetwarzane dla określonego celu, jeżeli zgłosisz sprzeciw wobec takiego przetwarzania.
 3. Pamiętaj, że jeśli przetwarzamy Twoje dane w oparciu o Twoją zgodę, możesz w każdej chwili ją wycofać, a my możemy przetwarzać Twoje dane tylko do tego momentu.

Odbiorcy danych

 1. Twoje dane mogą być przekazywane naszym podwykonawcom (podmiotom przetwarzającym), np. firmom księgowym, dostawcom usług IT, firmom wysyłkowym, przy czym takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umowy z Administratorem i wyłącznie zgodnie z poleceniami wydawanymi przez Administratora. Przekazywanie to jest niezbędne do realizacji i obsługi złożonych zamówień.
 2. Danych osobowych nie sprzedajemy ani w żaden inny sposób nie udostępniamy podmiotom trzecim.

Prawa osoby, której dane dotyczą

 1. Przysługuje Ci prawo dostępu do Twoich danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania. Jeśli podstawą przetwarzania Twoich danych osobowych jest prawnie uzasadniony interes Administratora, możesz wnieść sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. W szczególności przysługuje Ci prawo sprzeciwu wobec przetwarzania na potrzeby marketingu, w tym w celach analitycznych.
 2. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Twoich danych osobowych jest zgoda, masz prawo cofnięcia zgody. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
 3. Przysługuje Ci również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z 27 kwietnia 2016 roku.
Redakcja Geoforum.pl


Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS