wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-11-26| GIS, Instytucje, Imprezy

W Toruniu GIS Day po raz 11.

Czemu służy certyfikat ECDL-GIS i na jakim etapie znajduje się projekt wdrożenia regionalnego modułu informacji przestrzennej – o tym mogli się dowiedzieć uczestnicy jedenastego już Dnia GIS na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu (17 listopada).


W Toruniu GIS Day po raz 11.

W sumie uczestniczyło w nim 220 osób: studentów, uczniów, przedstawicieli samorządów, firm i wszystkich innych zainteresowanych. Dr Mieczysław Kunz wprowadził słuchaczy w tematykę GIS Day i omówił nowy certyfikat branżowy ECDL-GIS (była o nim mowa w GEODECIE 9/2010). Z kolei Krzysztof Głuszek, kierownik Biura GIS Departamentu Planowania Strategicznego i Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, przedstawił koncepcję wdrożenia regionalnego modułu informacji przestrzennej w Infostradzie Kujaw i Pomorza, kluczowym projekcie realizowanym w latach 2007-13 w województwie kujawsko-pomorskim. Natomiast Przedstawiciel TPI Artur Malczewski zaprezentował wyniki laserowego skaningu naziemnego klasycystyczno-barokowej willi w Toruniu, przeprowadzonego w czerwcu br. w ramach współpracy pomiędzy UMK a tą warszawską firmą. W sumie wygłoszono dziesięć referatów. Dla młodych adeptów GIS zorganizowano warsztaty modelowania przestrzennego. Można było również obejrzeć wystawę posterów pokazujących poprzednie Dni GIS.
Wszystkie referaty zaprezentowane w czasie imprezy będą wkrótce dostępne na stronie Uniwersyteckiej Telewizji Internetowej (www.tv.umk.pl).

Jak świętowano GIS Day w Polsce – dowiesz się, czytając grudniowy numer GEODETY


Źródło: Mieczysław Kunz (UMK), BS


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS