wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Apeks skanuje w Trójmieście
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2010-11-26| GIS, Instytucje, Imprezy

W Toruniu GIS Day po raz 11.

Czemu służy certyfikat ECDL-GIS i na jakim etapie znajduje się projekt wdrożenia regionalnego modułu informacji przestrzennej – o tym mogli się dowiedzieć uczestnicy jedenastego już Dnia GIS na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu (17 listopada).


W Toruniu GIS Day po raz 11.

W sumie uczestniczyło w nim 220 osób: studentów, uczniów, przedstawicieli samorządów, firm i wszystkich innych zainteresowanych. Dr Mieczysław Kunz wprowadził słuchaczy w tematykę GIS Day i omówił nowy certyfikat branżowy ECDL-GIS (była o nim mowa w GEODECIE 9/2010). Z kolei Krzysztof Głuszek, kierownik Biura GIS Departamentu Planowania Strategicznego i Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, przedstawił koncepcję wdrożenia regionalnego modułu informacji przestrzennej w Infostradzie Kujaw i Pomorza, kluczowym projekcie realizowanym w latach 2007-13 w województwie kujawsko-pomorskim. Natomiast Przedstawiciel TPI Artur Malczewski zaprezentował wyniki laserowego skaningu naziemnego klasycystyczno-barokowej willi w Toruniu, przeprowadzonego w czerwcu br. w ramach współpracy pomiędzy UMK a tą warszawską firmą. W sumie wygłoszono dziesięć referatów. Dla młodych adeptów GIS zorganizowano warsztaty modelowania przestrzennego. Można było również obejrzeć wystawę posterów pokazujących poprzednie Dni GIS.
Wszystkie referaty zaprezentowane w czasie imprezy będą wkrótce dostępne na stronie Uniwersyteckiej Telewizji Internetowej (www.tv.umk.pl).

Jak świętowano GIS Day w Polsce – dowiesz się, czytając grudniowy numer GEODETY


Źródło: Mieczysław Kunz (UMK), BS


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt