wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-11-18| GIS, Edukacja, Instytucje, Imprezy

Szkoła w 3D, czyli GIS Day w Bytomiu

Prezentacja przygotowana przez klasy informatyczną i geodezyjną z Zespołu Szkól Technicznych oraz warsztaty dla uczniów najlepszych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych – to program Dnia GIS, który odbył się w Bytomiu.


Szkoła w 3D, czyli GIS Day w Bytomiu

Uczniowie ZST pochwalili się trójwymiarowym modelem swojej szkoły, który zaprezentowali w Google Earth. Tym samym zademonstrowali praktyczne wykorzystanie programu SketchUp do tworzenia obiektów 3D. Z kolei dla młodzieży z innych szkół zorganizowano warsztaty poprowadzone przez pracowników Wydziału Geodezji Urzędu Miasta w Bytomiu oraz Łukasza Łukaszewicza z ISPiK w Gliwicach i uczniów ZST.

W części oficjalnej GIS Day uczestniczyli przedstawiciele władz miasta: naczelnik Wydziału Geodezji Wojciech Jeszka i naczelnik Wydziału Edukacji Marcin Popławski; obecny był także radny Piotr Bula. Po raz pierwszy ZST był (wraz UM w Bytomiu) współorganizatorem GIS Day. Warto dodać, że w tej bytomskiej szkole otwarto w tym roku kierunek geodezyjny, na którym kształci się 34 uczniów.

Źródło: ZST Bytom


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS