wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Geospatial Revolution, odc. 3
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2010-11-19| GIS, Instytucje, Imprezy

GIS w praktyce na UP we Wrocławiu

Uczestnicy Dnia GIS na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu mieli okazję stworzyć własne modele 3D i zapoznać się z obsługą sprzętu geodezyjnego.


GIS w praktyce na UP we Wrocławiu <br />
fot. Agata Palusińska
fot. Agata Palusińska

Spotkanie rozpoczęło się wykładami m.in. na temat: historii obchodów GIS Day na świecie, systemów informacji geograficznej w internecie oraz wykorzystania danych ze skaningu laserowego. Następnie odbyło się sześć równoległych warsztatów, których uczestnicy samodzielnie tworzyli mapy i przeprowadzali analizy przestrzenne na udostępnionych danych, zapoznawali się z możliwościami Google Earth i odbiornikami GPS, a także z obsługą niwelatorów, teodolitów i tachimetrów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z fotogrametrii i skaningu laserowego, na których młodzi ludzie mogli, korzystając z pomocy prowadzących, opracować trójwymiarowe modele zeskanowanych w trakcie zajęć obiektów.
W GIS Day na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu brało udział ok. 350 osób, głównie studentów i uczniów szkół średnich.

Źródło: Katarzyna Siła-Nowicka (UP we Wrocławiu)


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt