wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-08-07| Geodezja, Firma, Instytucje, Kataster

Problem stary jak cennik, czyli zawyżanie opłat w ODGiK


W czerwcu br. niewielka firma G. z Mikołowa zwróciła się do Geodezyjnej Izby Gospodarczej z prośbą o interwencję w związku ze zbyt wysokim – w jej opinii – naliczeniem opłat za prace geodezyjne dotyczące inwentaryzacji powykonawczej sieci kanalizacyjnej. Rzecz dotyczyła mikołowskiego ośrodka dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej.

Interwencja GIG w starostwie nie przyniosła rezultatu, dlatego Izba wystąpiła do wojewódzkiego inspektora nadzoru geodezyjnego i kartograficznego w Katowicach o zajęcie się tą sprawą. Śląski WINGiK przyznał rację skarżącemu się przedsiębiorcy (odpowiedź z 24 lipca br.), pisząc m.in., że „naliczona i pobrana przez organ prowadzący państwowy zasób geodezyjny i kartograficzny opłata została znacząco zawyżona. Domaganie się wykonawcy prac zwrotu niesłusznie pobranej opłaty należy uznać za uzasadnione”. Co ciekawe, ta w istocie drobna sprawa, jak podaje GIG, spowodowała: „próby zastraszenia wykonawcy przez kierownika ODGiK, łącznie z sugestią, iż jeśli podejmie działania o zwrot opłaty, to nie tylko zacznie mieć w ośrodku poważne kłopoty, ale firmy budowlane przestaną tej firmie zlecać roboty”.
Czyżby to nie była jedyna „drobna sprawa”?

Odpowiedź Małgorzaty Kosin, wojewódzkiego inspektora nadzoru geodezyjnego i kartograficznego, na wystąpienie Geodezyjnej Izby Gospodarczej.

JP


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Czy to się wreszcie kiedyś skończy Czy to się wreszcie kiedyś skończy? Ten cennikowy bałagan i sobiepaństwo powiatowych urzędników? Próbowali mnie dwa razy naciąć, ale się wykłóciłem. I dali spokój. Najważniejsze to nie wchodzić z nimi w żadne układy.
odpowiedz zgłoś
Kierownik na zagrodzie równy.... Zwiedziłem kilka osrdków.Rachunki za ten sam asortyment w każdym różne.Zawyżanie cen na porządku dziennym.Osobna dziedzina , z której PODGiK czerpią pełną garścią , to koszty reprodukcji (ksero,ozalid,diazo) - coś wspaniałego!
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS