wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-07-28| Geodezja, Mapy, Prawo, Ludzie

Wiesław Potrapeluk kandydatem komisji konkursowej na stanowisko GGKPotwierdziła się podana kilka dni temu na GeoForum informacja, że kandydatem komisji konkursowej na stanowisko głównego geodety kraju został Wiesław Janusz Potrapeluk. Organ sprawujący nadzór powinien opublikować w Biuletynie Informacji Publicznej „imię i nazwisko osoby wybranej przez komisje konkursową (...) wraz z wyciągiem uzasadnienia dokonanego wyboru zawierającym powody tego wyboru oraz końcową ocenę tego kandydata”.

Kandydaci mają 7 dni na odwołanie, licząc od daty otrzymania zawiadomienia o wynikach konkursu. Organ sprawujący nadzór musi rozpatrzyć odwołanie w ciągu 30 dni, wybierając jedną z możliwości: utrzymanie w mocy wyniku konkursu, uchylenie czynności komisji konkursowej lub oddalenie odwołania. Od tego rozstrzygnięcia osobie odwołującej się przysługuje prawo wniesienia odwołania do sądu pracy.
Jednak nawet jeśli procedura konkursowa zostanie wreszcie zakończona, niewiele z tego wynika. Minister może, ale nie musi skorzystać z rekomendacji komisji przy składaniu wniosku do prezesa Rady Ministrów o powołanie nowego głównego geodety kraju. Sytuację dodatkowo komplikuje fakt, iż 22 lipca Sejm uchwalił ustawy zmieniające system służby cywilnej: o służbie cywilnej, a także o państwowym zasobie kadrowym. Uchwalone ustawy zakładają wyłączenie ze służby cywilnej wyższych stanowisk w administracji państwowej, co oznacza, że nie będzie już konkursów na te stanowiska, będą one obsadzane z nowo powstałego państwowego zasobu kadrowego. Trudno więc dzisiaj ocenić, w jakim trybie powołany zostanie nowy główny geodeta kraju i czy w ogóle przeprowadzanie tego konkursu miało sens.

Wiesław Janusz Potrapeluk (ur. 12 czerwca 1958 r. w Pasłęku) jest absolwentem Wydziału Geodezji i Urządzeń Rolnych Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Na tej samej uczelni ukończył studia podyplomowe w zakresie szacowania nieruchomości. Drogę zawodową rozpoczął od pracy w Wojewódzkim Biurze Geodezji i Terenów Rolnych w Ostrołęce. Potem pracował kolejno w Urzędzie Wojewódzkim w Ostrołęce i Urzędzie Rejonowym w Przasnyszu. Od stycznia 1999 r. jest zatrudniony na stanowisku geodety powiatowego – dyrektora Wydziału Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Przasnyszu. Posiada uprawnienia zawodowe nr 7012 w zakresach 1, 2 i 4. Jako doświadczenie zawodowe wymienia: udział w realizacji prac geodezyjnych i kartograficznych, pracę na stanowisku biegłego sądowego przy Sądzie Okręgowym w Ostrołęce, pracę na stanowisku klasyfikatora gleb i inspektora ds. klasyfikacji oraz uczestnictwo w pracach podkomisji sejmowej ds. Prawa geodezyjnego i kartograficznego jako reprezentant Związku Powiatów Polskich. Jest wiceprzewodniczącym Rady Forum Geodetów Powiatowych Związku Powiatów Polskich i członkiem Stowarzyszenia Geodetów Polskich. Jego zainteresowania obejmują: informatykę, prawo, turystykę, motoryzację, elektronikę i techniki telekomunikacyjne. Żonaty, dwoje dzieci.

KPK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Wiesław Janusz Potrapeluk Wiesław Janusz Potrapeluk napisał bzdury odnosnie migracji ksiag wieczytych. Nie ma pojecia o pracy wydziałów KW i lepiej żeby się na takie tematy nie wypowiadał bo wstyd.
odpowiedz zgłoś
a może a może trochę świeżej krwi nie zaszkodzi...
odpowiedz zgłoś
wejdz na GISPOL Spokojnie!Zapoznajcie się z opinią Prezesa GISPOL na stronach internetowych. Widzi Swiatło!!!
odpowiedz zgłoś
Łooooo... Łooo... Jeezuuuu! Ale to nie 1-y kwietnia :(
odpowiedz zgłoś
ratunku JEZUS MARIA koniec cytatu
odpowiedz zgłoś
Po co to wszystko? I tak wybrany zostanie ktoś z klucza politycznego
odpowiedz zgłoś
6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS