Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-07-21| Geodezja, Mapy, Prawo, Instytucje

Propozycja GUGiK: nowe Prawo geodezyjne i kartograficzne


Główny Urząd Geodezji i Kartografii poinformował, że główny geodeta kraju Jerzy Albin przekazał 21 lipca br. ministrowi budownictwa Antoniemu Jaszczakowi projekt ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne.

Zgodnie z intencjami GGK projekt ma być przedmiotem środowiskowej dyskusji, do której główny geodeta kraju zaprasza wszystkich zainteresowanych.
Warto przypomnieć, że 12 lipca br. podczas posiedzenia sejmowej Komisji Infrastruktury Piotr Piętak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, w odpowiedzi na pytanie poseł Katarzyny Piekarskiej w sprawie terminu uchwalenia nowego Pgik stwierdził, że prace nad ustawą są prowadzone, a z chwilą przejścia GUGiK do MSWiA zostanie ona niezwłocznie poddana dyskusji środowiskowej.
Z projektem GUGiK można się już zapoznać. Ciekawe, kiedy światło dzienne ujrzy drugi oraz jak wypadnie porównanie obu propozycji.

Propozycja Prawa geodezyjnego i kartograficznego przedstawiona przez GGK: http://www.gugik.gov.pl/gugik/dw_files/460_2006_07_21_pgik_ustawa.pdf

Jerzy Przywara


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 1
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS