wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-07-06| Geodezja, Firma, Prawo, Edukacja, Instytucje

Obowiązuje już nowelizacja ustawy o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnejWczoraj weszła w życie ustawa z 12 maja 2006 r. o zmianie ustawy o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej oraz niektórych innych ustaw. Opublikowano ją w Dzienniku Ustaw nr 107 z 27 czerwca, poz. 723. Nowelizacja była konieczna, ponieważ dotychczas obowiązujące w tej dziedzinie przepisy nie spełniały wymogów unijnych.

Zgodnie z nowymi przepisami nabycie nowej technologii ma następować w formie umowy o przeniesienie praw, a nie na podstawie umowy o korzystanie z praw. Zakłada też ona m.in. wprowadzenie jednakowego limitu odliczenia podatku dla wszystkich przedsiębiorców. Każdy przedsiębiorca, a nie jak obecnie tylko mikroprzedsiębiorca, mały lub średni, może już odliczyć od podstawy opodatkowania 50% ceny wydatkowanej na zakup nowej technologii. W nowelizacji doprecyzowano niektóre definicje. Niezależna jednostka naukowa obecnie oznacza jednostkę naukową niezależną od podatnika, który nabył nową technologię. Zmianie uległa także definicja przedsiębiorcy w trudnej sytuacji ekonomicznej (wcześniej obowiązujaca była niezgodna z przepisami unijnymi).

Ponadto we wspomnianym Dzienniku Ustaw znalazły się m.in. rozporządzenia, które weszły w życie z dniem ogłoszenia:

ministra środowiska z 14 czerwca 2006 r. w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać dokumentacje geologiczne złóż kopalin (poz. 736); ministra środowiska z 9 czerwca 2006 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowadać projekty zagospodarowania złóż (poz. 735); ministra rozwoju regionalnego z 9 czerwca 2006 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie trybu i zakresu sprawozdawczości dotyczącej realizacji Narodowego Planu Rozwoju, trybu kontroli realizacji Narodowego Planu Rozwoju oraz trybu rozliczeń (poz. 729).

Oprac. AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS