wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
blog
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2006-07-06| Geodezja, Firma, Prawo, Edukacja, Instytucje

Obowiązuje już nowelizacja ustawy o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnejWczoraj weszła w życie ustawa z 12 maja 2006 r. o zmianie ustawy o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej oraz niektórych innych ustaw. Opublikowano ją w Dzienniku Ustaw nr 107 z 27 czerwca, poz. 723. Nowelizacja była konieczna, ponieważ dotychczas obowiązujące w tej dziedzinie przepisy nie spełniały wymogów unijnych.

Zgodnie z nowymi przepisami nabycie nowej technologii ma następować w formie umowy o przeniesienie praw, a nie na podstawie umowy o korzystanie z praw. Zakłada też ona m.in. wprowadzenie jednakowego limitu odliczenia podatku dla wszystkich przedsiębiorców. Każdy przedsiębiorca, a nie jak obecnie tylko mikroprzedsiębiorca, mały lub średni, może już odliczyć od podstawy opodatkowania 50% ceny wydatkowanej na zakup nowej technologii. W nowelizacji doprecyzowano niektóre definicje. Niezależna jednostka naukowa obecnie oznacza jednostkę naukową niezależną od podatnika, który nabył nową technologię. Zmianie uległa także definicja przedsiębiorcy w trudnej sytuacji ekonomicznej (wcześniej obowiązujaca była niezgodna z przepisami unijnymi).

Ponadto we wspomnianym Dzienniku Ustaw znalazły się m.in. rozporządzenia, które weszły w życie z dniem ogłoszenia:

ministra środowiska z 14 czerwca 2006 r. w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać dokumentacje geologiczne złóż kopalin (poz. 736); ministra środowiska z 9 czerwca 2006 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowadać projekty zagospodarowania złóż (poz. 735); ministra rozwoju regionalnego z 9 czerwca 2006 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie trybu i zakresu sprawozdawczości dotyczącej realizacji Narodowego Planu Rozwoju, trybu kontroli realizacji Narodowego Planu Rozwoju oraz trybu rozliczeń (poz. 729).

Oprac. AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt