wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
BARI '76
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2006-06-29| Mapy, Prawo, Ludzie

Rząd o przebiegu granic obszarów i regionów wodnych


27 czerwca Rada Ministrów wydała rozporządzenie w sprawie przebiegu granic obszarów i regionów wodnych.

Rozporządzenie określa: sposób ewidencjonowania przebiegu granic obszarów dorzeczy, przyporządkowanie zbiorników wód podziemnych i wód przybrzeżnych do właściwych obszarów dorzeczy, regiony wodne, regionalne zarządy gospodarki wodnej i ich siedziby oraz sposób ewidencjonowania przebiegu granic regionów wodnych.
Po wejściu w życie rozporządzenia przestaną obowiązywać obecne przepisy. Jest to związane ze zmianą ustawy Prawo wodne z 3 czerwca 2005 r., w której ustanowiono nowe obszary dorzeczy. Z dorzeczy Wisły i Odry wyodrębniono te fragmenty terytorium Polski, które są częściami innych międzynarodowych dorzeczy. Jest to zgodne z „Ramową Dyrektywą Wodną” Parlamentu Europejskiego i Rady z 23 października 2000 r., w której określono politykę wodną Wspólnoty.

Źródło: KPRM


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt