wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
blog
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2006-08-03| Geodezja, GIS, Prawo, Ludzie

Rozporządzenie RM na temat Planu Informatyzacji Państwa
na 2006 rokRada Ministrów na posiedzeniu 1 sierpnia br. przyjęła rozporządzenie w sprawie Planu Informatyzacji Państwa na rok 2006. Jak czytamy w komunikacie RM, zadaniem planu jest koordynacja projektów informatycznych, realizowanych przez podmioty publiczne i stworzenie spójnego systemu usług on-line w administracji publicznej w skali krajowej oraz europejskiej.

Integracja i usprawnienie działalności administracji publicznej powinny doprowadzić do uzasadnionego wydawania pieniędzy na informatyzację. W tym celu należy ustalić, jakie bariery prawne ograniczają rozwój usług administracji świadczonych drogą elektroniczną oraz opracować strategię wprowadzania zmian. Plan wymienia także, które usługi publiczne świadczone dla obywateli i przedsiębiorców mogą być realizowane drogą elektroniczną. Są to np.: umawianie wizyt lekarskich, głosowanie przez portal internetowy, pośrednictwo pracy, przekazywanie danych statystycznych lub celnych, rozliczanie podatku dochodowego od osób prawnych lub VAT. Na poprawę sytuacji będzie miało wpływ uproszczenie procedur administracyjnych, opracowanie wspólnych standardów komunikacji i wymiany danych, a także wprowadzenie systemów ponadresortowych w postaci np. centralnego repozytorium dokumentów (elektroniczne archiwum). Należy także zapobiegać zbędnemu powielaniu działań w administracji. Realizacja planu ma przyczynić się do upowszechniania świadczenia usług przez administrację drogą elektroniczną oraz podniesienia zaufania społeczeństwa do elektronicznej formy komunikowania w sprawach urzędowych. Ma także służyć upowszechnieniu i ułatwieniu dostępu do technologii teleinformatycznej oraz szerokopasmowego dostępu do internetu, m.in. przez obniżenie cen za korzystanie z niego.

W 2006 r. będą kontynuowane prace nad budową systemów teleinformatycznych e-PUAP (Platforma Usług Administracji Publicznej), STAP (Sieci Teleinformatyczne Administracji Publicznej), CEPiK (Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców), e-DEKLARACJA, PESEL 2, e-PORTAL. Do końca roku zostanie opracowany Plan Informatyzacji Państwa na lata 2007-2010.

Źródło: KPRM


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt