Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-07-25| Geodezja, Mapy, Prawo, Ludzie, Instytucje

Główny geodeta kraju z Przasnysza?


Według niepotwierdzonych informacji komisja konkursowa ma rekomendować na stanowisko Głównego Geodety Kraju Wiesława Potrapeluka – geodetę powiatowego z Przasnysza (woj. mazowieckie), urodzonego w 1958 r. w Pasłęku absolwenta Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie (1982), działacza Forum Geodetów Powiatowych.

Do konkursu na stanowisko Głównego Geodety Kraju zgłosiło się 12 osób, w tym: urzędujący GGK, dwóch geodetów województw i dwie osoby z ARiMR. Pozostali kandydaci to geodeci powiatowi lub miasta (m.in. były geodeta m.st. Warszawy). Termin zgłaszania kandydatur upłynął 15 lutego; procedura konkursowa, po trzymiesięcznej przerwie, ruszyła w czerwcu. Do egzaminów przystąpiło osiem osób z dziewięciu zakwalifikowanych przez komisję. Wśród ubiegających się o to stanowisko najliczniejszą grupę stanowili reprezentanci Forum Geodetów Powiatowych.
Po tygodniowym okresie przewidzianym na odwołania komisja powinna przedstawić wyniki konkursu ministrowi budownictwa. Głównego Geodetę Kraju powołuje prezes Rady Ministrów na wniosek ministra. Minister może nie skorzystać z rekomendacji komisji.
W skład komisji egzaminacyjnej wchodzili m.in. dr Remigiusz Piotrowski (były GGK, wiceprezes GIPSOL, doradca geodety m.st. Warszawy) oraz prof. Józef Oleński (Uniwersytet Warszawski).

JP


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Satelitarne dane meteo na wyciągnięcie ręki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS