Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-06-29| Geodezja, Firma, Prawo, Przetargi, Instytucje, Kataster

Administracja: Ruszają prace nad „Wrotami Polski”


Konsorcjum złożone z firm konsultingowych Infovide S.A. oraz McKinsey & Company podpisało umowę z Ministerstwem Spraw Wewnętrznym i Administracji na opracowanie koncepcji architektury Wrót Polski – Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (e-PUAP) oraz wsparcie MSWiA we wdrożeniu projektu.

„Wrota” mają usprawnić przepływ informacji oraz ułatwić załatwianie spraw między urzędami a firmą oraz obywatelem za pomocą kanałów elektronicznych. Dzięki realizacji projektu powstanie spójna koncepcja polskiej platformy e-government pozwalająca sukcesywnie integrować systemy na potrzeby świadczenia usług administracji publicznej.
Za stronę techniczną projektu odpowiada Infovide. Spółka opracuje koncepcję architektury, funkcjonalności i wydajność systemu, projekt integracji rejestrów publicznych i zarządzania dokumentami elektronicznymi oraz wymagania w zakresie bezpieczeństwa. McKinsey & Company będzie odpowiedzialna za wykonanie analizy barier prawnych mających wpływ na wdrożenie i późniejsze funkcjonowanie e-PUAP, określenie ram organizacyjnych działania platformy, propozycji dotyczącej zakresu odpowiedzialności i sposobu współpracy pomiędzy jednostkami administracji centralnej i samorządowej oraz klientami e-PUAP.

Pierwszy etap projektu (specyfikacja docelowej architektury i opis przedmiotu zamówienia) ma być zakończony do końca września 2006 r. Następnie MSWiA ogłosi przetarg na wykonawcę systemu. Rozpoczęcie budowy Wrót Polski planowane jest w 2007 roku, a operacyjne uruchomienie rok później.
Wartość kontraktu Infovide S.A. i McKinsey & Company opiewa na kwotę 9 mln zł, a projektu e-PUAP (realizowanego przez MSWiA) ponad 34,5 mln zł. Wrota Polski to pierwsza próba realizacji w Polsce unijnego programu „e-Europe 2005”.

Źródło: Infovide S.A.


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS