wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2008-11-12| GNSS, GIS, Mapy, Teledetekcja, Sprzęt, Firma, Prawo, Ludzie, Instytucje

Środki na technologie satelitarne w budżecie Unii Europejskiej


Parlament Europejski dyskutuje o finansowaniu sektora kosmicznego z budżetu UE. Przewodniczący Parlamentu Hans-Gert Pottering powiedział, że środki na współpracę poszczególnych państw w dziedzinie technik satelitarnych mają służyć wzmocnieniu europejskiego bezpieczeństwa i obrony.

Programy satelitarne finansowane przez UE, takie jak wprowadzany system nawigacyjny Galileo, mają dostarczać informacji wywiadowczych dla europejskich misji pokojowych i obserwacyjnych, a także być wykorzystywane w celach cywilnych. Obecnie Unia prowadzi 12 misji na terenie Gruzji, Bałkanów, Palestyny, Afganistanu i Afryki.

Zintensyfikowanie prac nad europejskimi satelitami ma być częścią zapowiedzianego przez Potteringa programu współpracy SAFE (Synchronised Armed Forces Europe). Według jego założeń żołnierze poszczególnych państw UE biorących udział w misjach mają być tak samo wyszkoleni, posiadać tej samej jakości sprzęt, jak również opiekę medyczną i system ubezpieczeń społecznych.

Źródło: PE


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Ech UE... Niestety nie pomyślano o jednakowym wzorze umundurowania i wspólnym języku dowodzenia (natomiast jest już wzór na krzywą opisującą wspólnotowy kształt noży i bagnetów wojskowych). Od razu człowiek czuje się bezpieczniej. Biedni ci Szwajcarzy, nie wiedzą co tracą nie będąc w UE.
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS