Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2008-11-03| Firma, Ludzie, Instytucje

W Rudzie Śląskiej powstał inkubator Architektura-Budownictwo-Geodezja



7 listopada w wyremontowanych obiektach po byłej kopalni węgla kamiennego „Wawel” w Rudzie Śląskiej planowane jest otwarcie inkubatora firm utworzonego z myślą o architektach, budowlańcach i geodetach.

W marcu br. w Inkubatorze Innowacji Technologicznych i Usługowych, założonym przez Śląski Park Przemysłowy, powołano Klaster Usług „Architektura-Budownictwo-Geodezja”. W klastrze planuje się uruchomienie powierzchni przeznaczonych pod wynajem dla firm architektonicznych, budowlanych i geodezyjnych. Znajdą się w nim także pomieszczenia przeznaczone do celów konferencyjnych lub prowadzenia dużych projektów wymagających wielu stanowisk pracy.
Członkami Klastru w Rudzie Śląskiej są m.in. firmy: GeoGis Geodezja i Kartografia, PUH GEOCAD Sp. z o.o., Damar Geo-Data. Koszt inwestycji, obejmującej m.in. remont trzech zdewastowanych pokopalnianych budynków, wyniósł 9,1 mln zł (6,5 mln zł pochodziło z Agencji Rozwoju Przemysłu). Klaster pozwoli na utworzenie około 100 nowych miejsc pracy i ułatwi rozpoczęcie działalności gospodarczej młodym firmom architektonicznym, budowlanym i geodezyjnym.

Klaster skupia grupę przedsiębiorstw (instytucji, organizacji itp.) działających w powiązanych ze sobą sektorach gospodarki. Jego cechą jest to, że jest miejscem zarówno współpracy, jak i konkurencji. Według rozporządzenia ministra gospodarki, co najmniej połowę firm w ramach klastra muszą stanowić przedsiębiorcy. To, co odróżnia klastry od parków przemysłowych i technologicznych to brak jednostki zarządzającej i wymóg specjalizacji podmiotów.
Przeznaczone są dla firm z sektora MSP, które działając w pojedynkę, mają mniejsze szanse na rozwój z uwagi na ograniczone możliwości w zakresie badań i rozwoju, dostępu do sieci dystrybucyjnej, doradztwa itp.

ŚPP, AB


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS