wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2008-09-25| GNSS, Geodezja, Mapy, Sprzęt, Software

Jednodniowe warsztaty TPI w Kaliszu i Lesznie pod hasłem „Zaprzyjaźnij się z ASG-EUPOS”15 i 16 października odbędą się kolejno w Kaliszu i Lesznie jednodniowe, bezpłatne warsztaty GPS zorganizowane przez firmę TPI Sp. z o.o., przedstawiciela japońskiej firmy Topcon Corporation. Będą one kontynuacją serii spotkań o wykorzystaniu sieci ASG-EUPOS w pracach geodezyjnych.

Warsztaty w Kaliszu i Lesznie będą tradycyjnie podzielone na dwie części – teoretyczną i praktyczną. W pierwszej specjaliści z TPI omówią najważniejsze zagadnienia koncepcyjne sieci ASG-EUPOS z uwzględnieniem podstawowych korzyści i ograniczeń w korzystaniu z niej. Przedstawią m.in. strukturę ASG-EUPOS, omówią funkcjonowanie i sposób użytkowania serwisów geodezyjnych (RTK i postprocessing), a także wprowadzą słuchaczy w tematykę obróbki danych pomiarowych.
W drugiej, praktycznej części spotkania, uczestnicy będą mogli wykonać samodzielnie pomiary najnowocześniejszym sprzętem GPS, a następnie je opracować i skompletować operat z automatycznie generowanego raportu, zgodnie z wytycznymi GUGiK.

Miejsca spotkań:

15 października 2008 r.
od godz. 12.00 do 16.00
Kalisz, hotel CALISIA,
ul. Nowy Świat 1-3 16 października 2008 r.
od godz. 9.00 do 13.00
Leszno, Centrum Konferencji i Rekreacji „Akwawit”,
ul. Św. Józefa 5

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 13 października 2008 r. Więcej informacji w biurze TPI Poznań, tel. (0 61) 665-81-71.

Źródło: TPI


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Pytanie Przepraszam - ale jak się ma treść poniższej dyskusji do powyższego artykułu ?? Czegoś nie łapię :(
odpowiedz zgłoś
do gedety z Poznania wystarczy poczytac opinie nt przerywanych połączeń w Leice w trakcie połaczenia GPRS/EDGE aby sie wyleczyć z tego sprzetu o innych nie będę wpominał.
odpowiedz zgłoś
Odpowiedz dla sceptyka Być może sznowny kolega nie ma orientacji w firmach dostarczjacych porządny sprzęt i co najważniejsze wiedzą co sprzedają. Mam przykre doświadzenia po pokazie Geotronics w poznaniu , sprawdziłem firme Topcon oraz Leice i sądzę że jest to sprzet tej smej klasy. Różnice tkwią tylko w poziomie sprzedawców i tutaj musze przyznać że Geotronics słabo się zaprezentował podczs prezentacji terenowej twierdzili że Leica to nie działa z ASG a Topcon z modemem wewnetrzym GPRS jest słabszy od jakiegoś tam modelu Trimbla z telefonem ....?? Postanowiłem sprawdzić empirycznie tą sprawe testując powyższe odbiorniki w terenie. Wszystko sie udło , robota zmierzona i sprzedana ! Jeżeli kolega sceptyk nie wie co to jest ASG to może warto odwiedzić powyższe warsztaty. Pozdrawiam
odpowiedz zgłoś
O co chodzi? Nie rozumiem wątku. System ASG-EUPOS jest zrobiony w taki sposób, że każdy nowoczesny odbiornik działa bez zarzutów. Tym bardziej renomowanych firm jak Topcon, Trimble czy Leica. Testowałem osobiście zarówno Trimble jak i Topcona i nie widzę wiekszych różnic w działaniu z ASG i VRS czy FKP.
odpowiedz zgłoś
Pewnie że tak! ja swojego Z-surveyora i Z-Xtrema od astecha (wiekowe odbiorniki) w prosty sposób zaadoptowałem do Euposa i działają jak złoto, dlaczego więc topcony nie zadziałają!?
odpowiedz zgłoś
to te odbiorniki z tpi mogą pracowac w ASG-EUPOS, eeee no bez jaj ;-) i strukturę też omówią - dobre :)
odpowiedz zgłoś
6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS