Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2008-07-21 | GNSS, Geodezja, Mapy, Sprzęt, Firma, Software, Kataster

Statystyki użytkowania ASG-EUPOS


Od momentu udostępnienia systemu ASG-EUPOS użytkownikom, sukcesywnie przybywa osób i firm zainteresowanych wykorzystaniem go zarówno w geodezji, jak i w innych dziedzinach.

Do 17 lipca 2008 r. ponad 1600 użytkowników zostało zarejestrowanych w systemie, co oznacza znaczne przekroczenie minimalnej ich liczby, przewidzianej na koniec 2009 roku. Każdy z nich posiada pięć strumieni dostępowych, co oznacza, że może pracować jednocześnie na pięciu odbiornikach.
Ze statystyk użytkowania poszczególnych serwisów wynika, że największe zainteresowanie budzi precyzyjny serwis RTK – NAWGEO, który jest stosowany głównie w geodezyjnych pomiarach terenowych. W ciągu 40 dni od uruchomienia systemu do serwisu NAWGEO logowano się ok. 23 tys. razy (ponad 500 logowań dziennie). Wśród dostępnych w serwisie NAWGEO formatów poprawek, najpopularniejsze są sieciowe poprawki RTCM 3.1 VRS (średnio 250 logowań dziennie). Serwisy DGPS (NAWGIS i KODGIS) wykorzystywane są znacznie rzadziej (średnio ok. 10 logowań dziennie).
Serwisy postprocessingu, stosowane przede wszystkim do precyzyjnego opracowania pomiarów statycznych, wykorzystywane są głównie przez firmy, które specjalizują się w tego rodzaju pomiarach. Podczas 50 dni eksploatacji systemu ASG-EUPOS z serwisu POZGEO skorzystano ok. 1,3 tys. razy, natomiast z serwisu POZGEO-D pobrano ponad 4 tys. plików.

Źródło: ASG-EUPOS


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

sukces no to jest sukces ze nie macie innych problemow Panowie jak tylko problem z antenka ;-)
  
kolego euposik jesli nie wiesz o czym mówimy to lepiej sie nie wypowiadaj!! Zobacz jak działa modem na CF. Ja z zewnetrzna anteną na CF pomimo bardzo słabego zasięgu na komórce około 1 kreski, odbiornik mieżył bez żadnego problemu.
  
Wbudowany modem w odbiornik. Czy wbudowany modem w odbiornik ma możliwość podpięcia zewnętrznej anteny...? Np. ten GR-3?
  
modem na CF?????? O czym my mówimy kto kupuje paścia na modemie CF? Nie lepiej mieć wbudowany modem w odbiornik? który jest na wysokości 2 m z silną anteną GSM? Śmiać mi się chce, tylko wewnętrzny modem w odbiorniku. A tu jakieś przeróbki, masakra....
  
ENFORA.. zewnętrzna antena... Panowie... dzięki.. skontaktowałem się z jedną z firm i przerobią ENFORE na antenę zewnętrzną. Mam nadzieję, że z pomiarów RTK będę korzystał już bez problemów...
  
przerobienie Koszt przerobienia ENFORY na antene zewnętrzną to 150 PLN
  
Zgadzam się z przedmówcą Też na początku miałem problem z Enforą. Teraz mam wymienioną antena zewnętrzną. Podobnie jak kolega wymieniłem to w firmie Geotronics z Krakowa.
  
Nie ma problemu.. Nie ma już problemu z ENFORA - zadzwoniłem, zwyzywałem i wymieniłem za 150zł na ENFORE z zewnętrzną anteną i to jak to chodzi to wszystkie wbudowane modemy GSM mogą się schować - polecam skontaktować się z Geotronicsem - oni mają już zewnętrzną ENFORĘ
  
EUPOS działa bez bólu Kup koniecznie odbiornik z wbudowanym modemem telefonicznym. Ja polecam odbiornik GR-3. Mam,i działam w trudnym terenie. Tyle , że moja antena w GR-3 ma 30 cm a nie 1.5 cm :-)
  
Poprawki RTCM 3.1 VRS, problem z logowaniem do ASG Ładnie wygląda wszystko na papierze... w trudnym terenie ściąganie poprawek na bieżąco nie jest takie proste. Musi być zapewniona DOBRA! łączność GPRS (mam 3 karty SIM różnych operatorów), tereny oddalone od cywilizacji, leśne to już kłopot. Czasami mam wrażenie że z tych 250 logowań dziennie (RTCM 3.1 VRS) to około 200 generuje ja sam... Ale nie poddaje się.. szukam teraz modemu CF z wyjściem na zewnętrzną antenę (złącze FME)... jakieś propozycje? ENFORA ma tylko antenę wbudowaną
  



zobacz też:

Konferencja na temat ASG-EUPOS w Urzędzie Rady Ministrów

W Sali Kolumnowej budynku Rady Ministrów odbyła się wczoraj (24 czerwca) konferencja...

Dostarczono pierwsze meteorologiczne zestawy dla ASG-EUPOS

Firma Geotronics Polska Sp. z o.o., wybrana w przetargu nieograniczonym na dostawę i...

System ASG-EUPOS udostępniono użytkownikom!

Jak poinformował Główny Urząd Geodezji i Kartografii, dzisiaj udostępniono użytkownikom system...

GUGiK: Przetarg na sprzęt i oprogramowanie dla ASG-EUPOS

Główny Urząd Geodezji i Kartografii ogłosił przetarg nieograniczony na dostawę sprzętu i...


wiadomości

EU-MAXNET Sp. z o.o.
WARSZAWA

Przedstawiciel firm GINTEC, SPHEREFIX, SANDING, FJDynamics oraz HEMISPHERE GNSS. Firma MAXNET Lech Wereszczyński oferuje szeroką gamę profesjonalnych urządzeń/systemów pozycjonowania GNSS firm GINTEC, SPHEREFIX, SANDING, FJDynamics oraz HEMISPHERE...

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-14 | WARSZAWA oraz ONLINE
Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów
„Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów...
więcej
2025-04-14 | ON-LINE
Zieleń w planowaniu przestrzennym i procesie rewitalizacji - uwarunkowania prawne
Spotkanie przeznaczone jest dla przedstawicieli gmin z terenu całego kraju. Program webinarium:...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Satelitarne dane meteo na wyciągnięcie ręki
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
Dr Vanessa Lawrence jest pierwszą kobietą, która została szefem Ordnance Survey – brytyjskiej agencji kartograficznej?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Carl Bamberg (1847-1892)
Niemiecki konstruktor instrumentów geodezyjnych i astronomicznych. Urodził się 12 lipca 1847 roku. W latach 1862-66 był uczniem Carla Zeissa i Ernsta Abbego. W 1873 roku założył własną fabrykę. Był m.in. dostawcą instrumentów dla...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1922
Zakład "Heinrich Wild, Werkstätte für Feinmechanik und Optic" w Heerbrugg w Szwajcarii wyprodukował pierwszy fototeodolit.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2