Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-06-13| Geodezja, GIS, Edukacja

Geoinformatyka także na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie

Od roku akademickiego 2024/2025 Wydział Inżynierii Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie rozpocznie kształcenie na nowym kierunku inżynierskim – geoinformatyka.


Geoinformatyka także na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie <br />
Siedziba WIŚiG URK
Siedziba WIŚiG URK

Jak podkreśla uczelnia, program studiów obejmuje nie tylko zagadnienia związane z geoinformatyką, ale także praktyczne aspekty pracy z danymi geoprzestrzennymi. Absolwenci zdobędą umiejętności programowania w różnych językach, takich jak Python, C++ czy JavaScript, co pozwoli im na tworzenie aplikacji geoinformatycznych, automatyzację procesów analizy danych oraz integrację różnorodnych systemów. Dodatkowo posiądą wiedzę z zakresu baz danych, co umożliwi im efektywne zarządzanie dużymi zbiorami danych geoprzestrzennych.

Studia na nowym kierunku mają ponadto umożliwić zdobycie umiejętności pracy z technologiami geoinformatycznymi (takimi jak systemy informacji geograficznej, teledetekcja, fotogrametria czy techniki satelitarne), a także wiedzy z zakresu technik uczenia maszynowego oraz sieci neuronowych.

Przypomnijmy, że geoinformatyka znajduje się ponadto w ofercie: AGH w Krakowie, Politechniki Krakowskiej, UMCS w Lublinie, UWM w Olsztynie, Politechniki Warszawskiej, WAT w Warszawie oraz Politechniki Wrocławskiej.

Źródło: URK, DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS