Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2023-02-21| Geodezja, GIS, Edukacja

Geoinformatyka również na WAT

Z początkiem roku akademickiego 2023/2024 oferta kształcenia Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie poszerzy się o kierunek geoinformatyka. W październiku br. planowany jest nabór na stacjonarne studia jednolite magisterskie trwające 10 semestrów.


Geoinformatyka również na WAT

Zakres wiedzy przekazywanej na kierunku ma obejmować nie tylko zasady przetwarzania geodanych, ale również umiejętności modelowania danych 3D i ich pozyskiwania w procesie prowadzenia elementarnych pomiarów geodezyjnych. Ponadto, wychodząc naprzeciw nowym potrzebom w wykorzystaniu geodanych w społeczeństwie, program studiów uwzględni zagadnienia z zakresu budowy systemów informatycznych jak geoportale tematyczne. Obejmować będzie również tematykę dotyczącą wykorzystania zbiorów big data w uczeniu maszynowym.

Absolwent kierunku geoinformatyka będzie przygotowany m.in. do:
• zarządzania procesem pozyskiwania i przetwarzania geodanych, a także ich użycia w technologii BIM;
• posługiwania się nowoczesnymi modelami 3D oraz systemami bazodanowymi gromadzącymi dane przestrzenne i nieprzestrzenne;
• pozyskiwania i opracowania danych z baz geoinformacyjnych;
• tworzenia oprogramowania w zakresie obsługi i gromadzenia danych geoprzestrzennych;
• tworzenia portali internetowych i geoportali tematycznych;
• proponowania ulepszenia (usprawnienia) istniejących rozwiązań technicznych oraz uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji na podstawie zaawansowanych analiz geodanych;
• modelowanie numerycznego i symulacji procesów o charakterze geoprzestrzennym, na podstawie algorytmów uczenia maszynowego;
• projektowania, wykonawstwa elementarnych pomiarów geodezyjnych przy użyciu powszechnych narzędzi i metod pomiarowych, a także ich analizy i oceny pod względem dokładności.

Przypomnijmy, że geoinformatykę można już studiować m.in. na Politechnice Warszawskiej, Politechnice Wrocławskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie czy Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Źródło: WILiG WAT


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama