Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-07-04| Geodezja, Edukacja

Nowy kierunek geodezyjny na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie

Od roku akademickiego 2023/2024 Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie rozpocznie kształcenie na nowym kierunku – geodezja i geoinformacja. W planach są studia stacjonarne pierwszego stopnia inżynierskie.


Nowy kierunek geodezyjny na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie

Jak zapewnia Uniwersytet Pedagogiczny, w trakcie trwania studiów ich uczestnik nauczy się:
• obsługi nowoczesnych instrumentów pomiarowych stosowanych w branży geodezyjnej i geoinformacyjnej oraz wykonywania z ich udziałem pomiarów terenowych;
• pozyskiwania i przetwarzania danych przestrzennych oraz nieprzestrzennych w dedykowanych do tego celu specjalistycznych programach – zarówno komercyjnych, jak i open-source;
• przeprowadzania analiz przestrzennych oraz przygotowywania opracowań kartograficznych;
• sporządzania projektów technicznych, raportów oraz innych opracowań na potrzeby zarządzania przestrzenią;
• posługiwania się strukturalnym językiem zapytań oraz wybranymi językami programowania w popularnych środowiskach programistycznych;
• tworzenia baz danych i zarządzania nimi.
Studia mają też pozwolić na zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do egzaminu pozwalającego uzyskać uprawnienia zawodowe w zakresie geodezji i kartografii.

Jednostką organizacyjną odpowiedzialną za prowadzenie nowego kierunku jest Instytut Prawa, Ekonomii i Administracji UP w Krakowie.

Przypomnijmy, że w Krakowie można już studiować: geodezję i kartografię (Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Rolniczy), geoinformatykę (AGH, Politechnika Krakowska) oraz informatykę geoprzestrzenną (AGH).

Źródło: UP w Krakowie, DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS