Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-03-29| Software

Aktywny marzec studentów WGGiIŚ AGH

W ostatnich tygodniach studenci z Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH wzięli udział w badaniach archeologicznych prowadzonych we Wdeckim Parku Krajobrazowym oraz uczestniczyli w seminarium naukowo-technicznym na Politechnice Warszawskiej.


Aktywny marzec studentów WGGiIŚ AGH <br />
We Wdeckim Parku Krajobrazowym
We Wdeckim Parku Krajobrazowym
Aktywny marzec studentów WGGiIŚ AGH <br />
We Wdeckim Parku Krajobrazowym
We Wdeckim Parku Krajobrazowym
Aktywny marzec studentów WGGiIŚ AGH <br />
Na Politechnice Warszawskiej
Na Politechnice Warszawskiej
Aktywny marzec studentów WGGiIŚ AGH <br />
Na Politechnice Warszawskiej
Na Politechnice Warszawskiej

W dniach 7–9 marca członkowie KNGK Geoinformatyka pod czujnym okiem opiekunów – dr inż. Pauliny Lewińskiej oraz dr. inż. Stanisława Szombary – kolejny raz wspierali swoją wiedzą i umiejętnościami badania archeologiczne. Były one prowadzone we Wdeckim Parku Krajobrazowym. Uczestnicy wykonali skanowanie laserowe, pomiary GNSS oraz pozyskali dokumentację fotograficzną, która posłuży do zbudowania modeli 3D. Nie zabrakło też czasu na poznanie lokalnych atrakcji i integrację z pracownikami Parku oraz archeologami.
Obóz naukowy został sfinansowany przez dziekana WGGiIŚ AGH.

Z kolei dzięki uprzejmości firmy Geoprzem studenci WGGiIŚ wzięli udział w zorganizowanym przez Politechnikę Warszawską seminarium naukowo-technicznym pt. „Znaczenie monitoringu przemieszczeń i deformacji dla bezpieczeństwa inwestycji budowlanych”. W trakcie wydarzenia mogli wysłuchać wielu ciekawych wystąpień, w tym Dariusza Tomaszewskiego (Geoprzem) oraz dr. hab. inż. Michała Stracha (WGGiIŚ AGH).

Źródło: WGGiIŚ AGH


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS