Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-02-27| GNSS, Geodezja, Edukacja

Studenci AGH zwyciężyli w hackathonie w Rzymie

W dniach 17–18 lutego ośmioro członków Koła Naukowego Geodetów „Dahlta” działającego przy Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH brało udział w międzynaradowym hackathonie „GATHERS-HACK on GNSS” w Rzymie.


Studenci AGH zwyciężyli w hackathonie w Rzymie
Studenci AGH zwyciężyli w hackathonie w Rzymie
Studenci AGH zwyciężyli w hackathonie w Rzymie

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu „Gathers_EU” na Uniwersytecie Rzymskim „La Sapienza” przy współpracy Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Hackaton był poświęcony metodom i technikom sejsmologii GNSS. Uczestnicy mieli przed sobą dwa wyzwania:
• zaproponowanie nowych pomysłów opartych na metodach i technikach sejsmologii GNSS oraz wyjaśnienie ich korzyści dla nauki, technologii i społeczeństwa;
• zaprojektowanie i zakodowanie inteligentnego rozwiązania dla sejsmologii GNSS.

Celem hackathonu było zmotywowanie studentów do wymyślenia nowych innowacyjnych zastosowań high-rate GNSS. Drużyna w składzie: Natalia Dziuba, Beata Olearczyk, Mateusz Kosek oraz Karol Pieprzowski zdobyła w tej rywalizacji pierwsze miejsce!

W trakcie pobytu w Rzymie „kołowicze” nie tylko intensywnie pracowali, ale też zwiedzili Wieczne Miasto i zjedli prawdziwą włoską pizzę.

Źródło: WGGiIŚ AGH


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie szlaku kolejowego
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS