Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-02-08| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Edukacja

Studenci zbadają drgania trybun stadionu i przeanalizują architekturę miast Austro-Węgier

Na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie rozstrzygnięta została tegoroczna edycja konkursu Grant Rektora. Dofinansowanie na łączną kwotę 1,54 mln zł otrzyma ponad setka ambitnych, wizjonerskich projektów Studenckich Kół Naukowych. Wśród nich są też przedsięwzięcia geodezyjne i geoinformatyczne.


Studenci zbadają drgania trybun stadionu i przeanalizują architekturę miast Austro-Węgier

KN Geodetów „Dahlta” otrzymało dofinansowanie na realizację dwóch projektów:
• „Program badawczy HydroBIM – część pierwsza: automatyzacja pomiarów batymetrycznych zbiorników wodnych i szlaków żeglugowych” (kwota wsparcia: 2500 zł);
• „Czy emocje mogą się udzielić trybunom? Analiza przemieszczeń i drgań trybun stadionu piłkarskiego wraz z oceną wpływu tych ruchów na stabilność elementów nośnych” (800 zł).

Wsparcie dla dwóch projektów uzyskało też KNGK Geoinformatyka:
• „Wizualizacje przyszłości – grant dla wirtualnej trójwymiarowej turystyki” (2138 zł);
• „Porównawcza analiza architektury miast Cesarstwa Austro-Węgierskiego” (1172 zł).

Źródło: AGH


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS