Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-10-03| Geodezja, Software

Nowe funkcje związane z EGiB i PZP w C-GEO

W aktualizacji oprogramowania C-GEO z 29 września firma Softline Plus udostępniła kilka nowych rozwiązań dotyczących aktualizacji mapy zasadniczej, dostępu do danych planów zagospodarowania przestrzennego oraz do danych EGiB.


Nowe funkcje związane z EGiB i PZP w C-GEO

Geodeci, którzy otrzymują z ODGiK dane do aktualizacji mapy zasadniczej w formacie GIV wydanym z najnowszej wersji oprogramowania GeoInfo (spólka Systherm Info), mogą je teraz wykorzystać do wizualizacji i aktualizacji mapy łącznie z wygenerowaniem pliku wyjściowego GIV do przekazania dla ODGiK.

Kolejna nowość to bezpośredni dostęp do treści ksiąg wieczystych dzięki funkcji wywołującej przeglądarkę EKW Ministerstwa Sprawiedliwości. Moduł EGiB C-GEO umożliwia przeglądanie i zapis do PDF poszczególnych działów KW wskazanych działek (do jednego lub oddzielnych plików). Jeżeli w danych działki znajduje się jeszcze „stara KW”, jest ona automatycznie konwertowana na EKW.

Ponadto dodana została funkcja importu pliku GML zawierającego dane PZP (granice obszaru, informacje o planie w bazie danych, rastry rysunku APP, dokument planu i legendę do rysunku). Po wskazaniu pliku GML z danymi PZP (dostępne są one np. w biuletynach BIP gmin, w serwisach usługodawców w zakresie PZP), na mapę importowany jest zakres planu i rastry geoTIFF z rysunkiem planu. Treść planu wyświetlana jest w oknie przeglądarki PDF, a legenda może być umieszczona na mapie lub otwarta w osobnym oknie.

Opis wszystkich nowych funkcji w raportach, obliczeniach i redakcji mapy dostępny jest TUTAJ.

Źródło: Softline Plus


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS