Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-08-21| Firma

Czy MRiT zawiadomiło prokuraturę o plagiacie w naborze na GGK?

Między innymi takie pytanie zadał Ministerstwu Rozwoju i Technologii były GGK dr hab. inż. Waldemar Izdebski.


Czy MRiT zawiadomiło prokuraturę o plagiacie w naborze na GGK?  <br />
Fot. X Waldemara Izdebskiego
Fot. X Waldemara Izdebskiego

„Plagiat jest przestępstwem ściganym z urzędu, a instytucje państwowe dowiedziawszy się o możliwości popełnienia przestępstwa ściganego z urzędu, są obowiązane niezwłocznie zawiadomić o tym prokuraturę lub Policję. I to niezależnie od swojego uznania” – napisał na swoim profilu na X Waldemar Izdebski.

Z tego też powodu 16 sierpnia wystąpił do MRiT z pytaniem, „czy w związku z ujawnionym incydentem plagiatu w konkursie na GGK (…) Minister Rozwoju i Technologii złożył odpowiednie doniesienie do prokuratury lub na Policję zgodnie z art. 304 § 2 kpk?”.
Dalej Waldemar Izdebski prosi o podanie, kiedy takie zawiadomienie zostało złożone, a jeśli nie zostało złożone – co jest tego powodem. Pyta również, czy wobec Alicji Kulki zastosowano zawieszenie w pełnieniu funkcji GGK.

Więcej o zarzutach kierowanych wobec Alicji Kulki można przeczytać m.in. TUTAJ.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
XXVII Kongres Międzynarodowej Federacji Geodetów (FIG Congress 2022)
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS