Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-07-04| GIS, Software

Bentley ogłasza nowe możliwości oceny emisji dwutlenku węgla w iTwin Experience

Podczas Environment Analyst Global Business Summit w Chicago (27–28 czerwca) firma Bentley Systems poinformowała o nowych możliwościach oceny emisji dwutlenku węgla w ramach aplikacji iTwin Experience.


Bentley ogłasza nowe możliwości oceny emisji dwutlenku węgla w iTwin Experience <br />
Obliczenia wpływu emisji dwutlenku węgla z EC3 wizualizowane w iTwin Experience. Elementy projektu są oznaczone kolorami w zależności od stopnia emisji dwutlenku węgla
Obliczenia wpływu emisji dwutlenku węgla z EC3 wizualizowane w iTwin Experience. Elementy projektu są oznaczone kolorami w zależności od stopnia emisji dwutlenku węgla
Bentley ogłasza nowe możliwości oceny emisji dwutlenku węgla w iTwin Experience <br />
Elementy projektu w grupach logicznych do obliczania wpływu emisji dwutlenku węgla
Elementy projektu w grupach logicznych do obliczania wpływu emisji dwutlenku węgla

iTwin Experience to aplikacja działająca w chmurze, która pozwala przeglądać w środowisku przeglądarki internetowej różnorodne dane dotyczące cyfrowego bliźniaka. Umożliwia ona nie tylko samą wizualizację danych w trzech wymiarach (w tym modeli typu mesh czy BIM), ale także ich przeszukiwanie i analizę.
Dzięki nowemu rozwiązaniu specjaliści ds. infrastruktury będą mogli w pełni zautomatyzować tworzenie raportów z obliczeń emisji dwutlenku węgla oraz analiz wpływu.

W 2022 r. na platformie iTwin firma Bentley Systems opracowała usługę integracyjną automatyzującą za pomocą narzędzi One Click LCA i EC3 proces generowania raportów dotyczących emisji dwutlenku węgla dla projektów infrastrukturalnych. Raporty inicjowane są na platformie iTwin, a następnie przeglądane w One Click LCA lub EC3.
Obecnie iTwin Experience zapewnia gotową do użycia dwukierunkową integrację z EC3, umożliwiając wizualizację ocen emisji dwutlenku węgla w cyfrowym bliźniaku bez konieczności pisania kodu. iTwin Experience eksportuje model danych do EC3 – bezpłatnego narzędzia z wymaganą rejestracją, które wykonuje obliczenia emisji dwutlenku węgla i zwraca wyniki. Następnie iTwin Experience płynnie odczytuje te wyniki i wizualizuje.
Nowe możliwości dostępne w iTwin Experience z pewnością zainteresują te firmy i organizacje, które chcą włączyć procesy oceny emisji dwutlenku węgla do swoich projektów infrastrukturalnych bez opracowywania własnych aplikacji.

– Oceny cyklu życia, analizy śladu środowiskowego stają się standardowymi wymaganiami dla projektów infrastrukturalnych na całym świecie. Generowanie tych ocen środowiskowych było wcześniej czasochłonnym i potencjalnie podatnym na błędy procesem – ze względu na konieczność ręcznego eksportowania danych z wielu narzędzi, a następnie ich agregowania i weryfikowania. Dzięki nowym możliwościom wbudowanym w iTwin Experience to, co zwykle trwało 6 miesięcy, zostało przekształcone w sześciominutowy proces. Naszym celem jest, aby użytkownicy iTwin Experience poświęcali swój cenny czas na projektowanie, optymalizację i szybsze podejmowanie lepszych decyzji, a nie na eksportowanie, agregowanie i walidację danych – stwierdził Kaustubh Page, dyrektor ds. zarządzania produktami w Bentley Systems.

– Chcemy umożliwić użytkownikom wdrażanie analizy i optymalizacji emisji dwutlenku węgla jako naturalnej, powtarzalnej i znormalizowanej procedury w ramach zarządzania każdym rodzajem projektu infrastrukturalnego, w dowolnym miejscu na świecie. Im szybciej ocena emisji dwutlenku węgla zostanie zintegrowana z projektem infrastrukturalnym, tym większe będą możliwości redukcji emisji dwutlenku węgla. Niniejszy komunikat koncentruje się na emisji dwutlenku węgla, szczególnie istotnej na wczesnych etapach projektu, ale iTwin Experience otwiera możliwości opowiedzenia całej „historii emisji dwutlenku węgla” projektu infrastrukturalnego i majątku trwałego – podkreślił Rodrigo Fernandes, dyrektor ds. realizacji celów zrównoważonego rozwoju w Bentley Systems.

– Śledzenie i raportowanie postępów w realizacji celów zerowej emisji netto jest ważne nie tylko dla akcjonariuszy, ale także dla przyszłości naszego świata. Firma Burns & McDonnell współpracuje z firmą Bentley Systems w celu przetestowania nowych możliwości raportowania emisji dwutlenku węgla dla przemysłu energetycznego. Nasi inżynierowie ds. zrównoważonego rozwoju i grupa ds. ochrony środowiska z dumą współpracują z naszymi klientami i partnerami technologicznymi, aby pomóc w opracowaniu rozwiązań dla lepszej przyszłości – dodał Mark Tablante, dyrektor ds. technologii projektowania w Burns &MacDonnell.

Źródło: Bentley Systems


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 2
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS