Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-03-27| GIS, Firma

WSB i Bentley oferują nową usługę zarządzania cyfrową budową w oparciu o SYNCHRO

Bentley Systems firma zajmująca się oprogramowaniem do inżynierii infrastruktury, ogłosiła inicjatywę współpracy ze spółką projektową WSB, której celem jest zachęcenie właścicieli i wykonawców infrastruktury lądowej do przyjęcia i wykorzystania cyfrowych bliźniaków infrastruktury.


WSB i Bentley oferują nową usługę zarządzania cyfrową budową w oparciu o SYNCHRO

W oparciu o oprogramowanie SYNCHRO firmy Bentley i WSB wprowadziły nowe rozwiązanie do zarządzania cyfrową budową i usługi doradcze, aby pomóc branży infrastruktury lądowej w sprostaniu wyzwaniom związanym z przyjęciem cyfrowych procesów pracy bazujących na modelach i wykorzystaniu potencjału cyfrowych bliźniaków budownictwa. WSB jest pierwszą firmą, która dołączyła do programu Bentley Digital Integrator dla budownictwa, aby zapewnić programowe wsparcie we wprowadzaniu na rynek i transfer wiedzy dla firm inżynierskich i realizujących projekty oraz integratorów systemów tworzących i przygotowujących cyfrowe bliźniaki dla infrastrukturalnego majątku trwałego swoich klientów.

Prace budowlane zbyt często bazują na rysunkach 2D, arkuszach kalkulacyjnych i procesach pracy opartych na dokumentach, co skutkuje błędami, stratami i wymaganymi przeróbkami, które powodują, że większość projektów przekracza budżet, a czas ich realizacji się wydłuża. Bentley i WSB będą przewodzić firmom w przekształcaniu budownictwa poprzez wykorzystanie technologii i możliwości cyfrowej realizacji.

„Właściciele i przedstawiciele firm budowlanych zdają sobie sprawę, że aby sprostać wymaganiom infrastruktury, potrzebne są nowe cyfrowe procesy pracy. Skuteczne ich zastosowanie wymaga głębokiego zrozumienia technologii, procesów i danych” – powiedział Carsten Gerke, starszy wiceprezes ds. partnerstwa strategicznego w firmie Bentley Systems. „Program Bentley Digital Integrator opiera się na łączeniu technologii z wiedzą merytoryczną w celu ulepszania infrastruktury. Dołączenie WSB do programu zapewnia błyskawiczną możliwość realizacji tych celów dla wszystkich naszych użytkowników związanych z transportem”.

Dzięki połączeniu wiodącego w branży oprogramowania, wiedzy oraz innowacji inicjatywa Bentley i WSB dotycząca zarządzania cyfrową budową pomaga kształtować sposób realizacji projektów infrastrukturalnych. Kluczowe usługi obejmują możliwość stworzenia pojedynczego źródła prawdy poprzez połączenie zarządzania projektami, umowami i dokumentami z przyszłością projektowania – modelami budowlanymi 3D/4D/5D – jak również rozwiązanie do tworzenia wykonalnych modeli na podstawie obecnych zestawów planów 2D, co umożliwia przejście do pojedynczego źródła prawdy dla wszystkich interesariuszy. Inicjatywa ta ma na celu oddanie w ręce budowniczych wiodącego w branży narzędzia do zarządzania budową opartego na modelu. WSB promuje zaawansowaną realizację projektów i wie, w jaki sposób zastosować odpowiednią technologię i wiedzę, aby wspierać aspiracje swoich klientów w zakresie cyfrowej przyszłości.

„Misją WSB jest zapewnianie innowacyjnych, niezawodnych i bezpiecznych rozwiązań poprzez wykorzystanie zaawansowanych technologii. Wierzymy, że udane wdrożenie operacyjnego modelu 3D zwiększa przejrzystość, maksymalizuje zwrot z inwestycji, umożliwia autentyczne planowanie cyklu życia i napędza współpracę, łącząc i zrównując wszystkich interesariuszy” – powiedział Jon Chiglo, dyrektor operacyjny WSB. „Mamy całą organizację, która przewodzi, tworzy i wprowadza innowacje z myślą o cyfrowej przyszłości. Nasze partnerstwo z firmą Bentley jest ważną częścią tej wizji i jesteśmy podekscytowani możliwością wprowadzenia na rynek usługi zarządzania cyfrową budową”.

SYNCHRO, oprogramowanie Bentley do zarządzania budową wspomagające cały cykl życia w budownictwie lądowym dzięki prostym procesom pracy łączącym biuro z terenem i zapewniające firmom wgląd w wydajność projektu, produktywność i kondycję finansową, jest fundamentem oferty WSB. SYNCHRO to usługa budowlana w ramach Bentley Infrastructure Cloud wykorzystująca technologie cyfrowych bliźniaków obsługiwane przez iTwin.

Firmy Bentley i WSB wspólnie wychodzą naprzeciw potrzebom rynku i zapewniają narzędzia, szkolenia, edukację i wsparcie wymagane do wykonania cyfrowego skoku. Zespoły projektowe poznają wartość cyfrowej realizacji opartej na modelach dla lepszej wydajności i wyników projektu. Właściciele i wykonawcy infrastruktury lądowej pokonają trudności w przyjęciu technologii, aby zwiększyć efektywność od planowania przedkonstrukcyjnego po realizację budowy. Umiejętności wzrosną w miarę realizacji kolejnych projektów opartych na modelu, co spowoduje, że rozwiązanie to stanie się powszechnym standardem.

„Właściciele i firmy budowlane zdają sobie sprawę, że nowe cyfrowe procesy pracy są potrzebne, aby sprostać wymaganiom infrastruktury, ale często napotykają problemy przy określaniu najlepszego sposobu przyjęcia technologii” — powiedział Rich Humphrey, wiceprezes ds. budownictwa w firmie Bentley. „W przypadku infrastruktury lądowej stają również przed wyjątkowymi wyzwaniami związanymi z charakterem informacji projektowych, które otrzymują, a także z logistyką przestrzenną. Bentley i WSB to idealne połączenie, które umożliwia zespołom projektowym rozwiązywanie problemów związanych z wdrożeniem technologii i przyczyni się do usprawnienia sposobu realizacji od projektu do budowy”.

Źródło: Bentley Systems


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wyprawa BARI 1976
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS