wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-03-09| Firma

Zmiany w kierownictwie Bentley Systems

Bentley Systems, firma zajmująca się oprogramowaniem do inżynierii infrastruktury, ogłosiła dziś planowane odejścia na emeryturę założyciela spółki Keitha Bentleya oraz Davida Hollistera, dyrektora ds. inwestycji.


Zmiany w kierownictwie Bentley Systems <br />
Od lewej: Keith Bentley, David Hollister, Julien Moutte
Od lewej: Keith Bentley, David Hollister, Julien Moutte

Od kwietnia br. założyciel firmy Keith Bentley ustąpi ze stanowiska chief technology officer, aby objąć rolę doradcy ds. technologii (technology advisor) do czasu przewidywanego przejścia na emeryturę pod koniec roku, a następnie będzie kontynuował swoją służbę w zarządzie firmy Bentley Systems. Jego następcą na stanowisku CTO będzie Julien Moutte, obecny vice president of technology.

Z kolei David Hollister, obecny chief investment officer, przejdzie na emeryturę z dniem 31 marca 2023 r. Na początku 2022 r. na stanowisku dyrektora finansowego zastąpił go Werner Andre.

Greg Bentley, CEO firmy powiedział: „To wyjątkowe dla każdej dojrzałej firmy zajmującej się oprogramowaniem mieć przez całe swoje istnienie głównego wynalazcę, który był również jej głównym orędownikiem, zarówno dla pracy inżynierów, jak i deweloperów korzystających z jej oprogramowania. Firma Bentley Systems została założona w 1984 roku w celu komercjalizacji oprogramowania Keitha Bentleya dla inżynierii infrastruktury, a jego wkład w treść i sposób wyrażania naszej pracy nigdy nie zwolnił tempa, czego kulminacją jest nasza wiodąca na rynku platforma iTwin dla cyfrowych bliźniaków infrastruktury. Keith przez ostatnie dwa lata ściśle i nieprzerwanie współpracował z Julienem Moutte. Wspólnie dążą do zapewnienia, że korzyści z iTwin obejmą każdego z naszych użytkowników aplikacji i usług w chmurze”.

Julien Moutte, przyszły CTO, dołączył do Bentley Systems jako vice president of technology w styczniu 2021 r. z SAP, gdzie był szefem technologii SAP Marketing Cloud. Jego doświadczenie techniczne obejmuje m.in. operacje w chmurze, platformy wysokiej dostępności, multimedia i urządzenia mobilne. Jest przedsiębiorcą i inwestorem w branży IT, a w ciągu ostatnich 15 lat uruchomił ponad 10 firm w Europie i Stanach Zjednoczonych. Mieszka w Barcelonie, mówi biegle po hiszpańsku, angielsku i francusku, a w 1998 roku ukończył informatykę na Université Claude Bernard w Lyonie we Francji. Julien pracował w startupach, a także w SAP, z Nicholasem Cuminsem (chief operating officer firmy Bentley Systems), któremu podlega.

Julien Moutte powiedział: „Praca z tak wizjonerskim CTO jak Keith Bentley to rzadki przywilej i pełne pokory doświadczenie, którym mogłem cieszyć się przez ostatnie dwa lata. Nasza platforma iTwin ma wyjątkową pozycję, aby pomóc nam i naszym użytkownikom w rozwoju infrastruktury dla świata, który tego bardzo potrzebuje. Jestem zaszczycony, że mogę go zastąpić. Mam przywilej dalszego korzystania z jego mądrości i jako CTO firmy Bentley Systems nie mogę się doczekać, aby kontynuować dzieło jego życia”.

David Hollister pełnił funkcję CFO firmy Bentley Systems w latach 2007–2022. Greg Bentley powiedział: „David Hollister z zapałem i umiejętnie zarządzał naszymi finansami, rozwojem portfela i inwestycjami, a przeprowadzenie pierwszej oferty publicznej w 2020 r. nie byłoby możliwe bez jego determinacji i zaangażowania. Jestem również wdzięczny Davidowi za wyłonienie tak zdolnego następcy na stanowisko CFO, Wernera Andre, który w ciągu ostatniego roku spisał się znakomicie. Trudno wyobrazić sobie, że David kiedykolwiek będzie miał czas na odpoczynek, ale wraz ze wszystkimi kolegami i interesariuszami Bentley Systems, dziękuję i gratuluję mu przejścia na emeryturę!”.

Źródło: Bentley Systems


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS