wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-03-01| Firma

Rok sporych wzrostów dla Bentley Systems

Podobnie jak swój największy konkurent, czyli Autodesk, amerykańska firma Bentley Systems znacząco zwiększyła w 2022 roku swoje przychody oraz zyski.


Rok sporych wzrostów dla Bentley Systems

Bentley Systems znany jest chociażby z takich programów inżynierskich jak MicroStation, iTwin, ContextCapture, Descartes czy ProjectWise. W ubiegłym roku łączna wartość sprzedaży tych i innych produktów sięgnęła 1,099 mld dolarów, co względem roku poprzedniego oznacza wzrost o 13,9% (lub o 19,8% bez uwzględnienia zmian kursów walut). Znacząca część tej kwoty pochodzi ze sprzedaży subskrypcji na oprogramowanie tej marki – w 2022 r. przyniosły one 960 mln dolarów, co oznacza wzrost rok do roku o 18,1%.

Dobrze prezentuje się również bilans spółki. Rok 2022 zakończyła ona bowiem zyskiem netto w wysokości 274 mln dolarów. To o 6 mln dolarów więcej niż rok wcześniej.

Dyrektor generalny firmy Greg Bentley powiedział: „Czwarty kwartał, a tym samym wyniki operacyjne za cały rok 2022 z powodzeniem spełniły oczekiwania, które utrzymywaliśmy przez cały rok, pomimo utraty rynku rosyjskiego i niesprzyjających warunków w Chinach związanych z pandemią. Nasi koledzy z zespołu operacyjnego, na czele z dyrektorem operacyjnym Nicholasem Cuminsem, zrealizowali rok, który uważam za nasz najlepszy w historii pod względem operacyjnym i finansowym. Nasze inicjatywy rozwojowe E365 i SMB osiągnęły nowy poziom, przejęcia platform Seequent i Power Line Systems zapewniły nową, przełomową prędkość biznesową, a każdy region na świecie, poza Chinami, nadal działa i rozwija się w pełnym tempie. W 2023 r. przygotowujemy się na porównywalne wzrosty, ponieważ nasi obecni i potencjalni klienci z konieczności priorytetowo traktują przejście na technologię cyfrową, aby sprostać przyspieszonemu popytowi na inżynierię infrastruktury”.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS