Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-02-27| Firma

Maxar: maleją przychody, pojawia się strata

W 2022 roku amerykańskiej firmie Maxar Technologies – światowemu potentatowi w zakresie teledetekcji satelitarnej, nie udało się poprawić swoich wyników finansowych.


Maxar: maleją przychody, pojawia się strata <br />
Wizualizacja konstelacji WorldView Legion firmy Maxar
Wizualizacja konstelacji WorldView Legion firmy Maxar

Jak czytamy w opublikowanym w ubiegłym tygodniu raporcie finansowym, w ubiegłym roku spółka osiągnęła przychody na poziomie 1,605 mld dolarów, co względem roku poprzedniego oznacza spadek o 9%. Za zmianę tę w największym stopniu opowiada sprzedaż produktów, która w ciągu roku skurczyła się aż o 22% do poziomu 527 mln dolarów. Z kolei sprzedaż usług zmniejszyła się tylko o 1% do 1,078 mld dol.

Ubiegły rok spółka zakończyła „pod kreską”, zanotowała bowiem stratę w wysokości 150 mln dolarów. Dla porównania w 2021 roku Maxar wypracował 46 mln dol. zysku, a w 2020 r. wyniósł on aż 303 mln dol.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS