Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-02-23| Teledetekcja, Firma

Stabilne przychody w teledetekcji: wyniki Maxar za rok 2021

W 2021 roku amerykańskiej firmie Maxar Technologies (dawniej Digital Globe) – potentatowi na rynku teledetekcji satelitarnej, udało się zwiększyć przychody o 3%.


Stabilne przychody w teledetekcji: wyniki Maxar za rok 2021 <br />
Wizualizacja konstelacji WorldView Legion
Wizualizacja konstelacji WorldView Legion

W 2020 roku spółka wypracowała przychody w kwocie 1,723 mld dolarów, a w tym roku okazały się one wyższe o 47 mln dolarów. Mniejszy był za to zysk netto. W ubiegłym roku wyniósł on 46 mln dolarów, czyli sześciokrotnie mniej niż rok wcześniej.

Zarząd Maxar patrzy na te dane z optymizmem. – Nasze wyniki pokazują, że realizujemy nasze strategiczne plany rozwoju. Wygenerowaliśmy wzrost przychodów, a także zdobyliśmy znaczące kontrakty wśród różnorodnych klientów, w tym National Reconnaissance Office, National Geospatial Intelligence Agency, US Army, kilku kluczowych sojuszników USA i szeregu wiodących firm technologicznych. Co ważne, zwiększyliśmy o ponad 100 milionów dolarów przychody ze sprzedaży produktów Earth Intelligence. – powiedział Dan Jablonsky, prezes Maxar. – Patrząc na rok 2022 i dalej, nadal koncentrujemy się na realizacji inwestycji zarówno w ramach Earth Intelligence, jak i kosmicznej infrastruktury, co naszym zdaniem zapewni nam dobrą pozycję do dalszego spełniania kluczowych potrzeb naszych klientów w zakresie misji w przyszłości – dodaje.

A rok 2022 będzie dla tej firmy obfitował w ważne wydarzenia. Kluczowym jest z pewnością wystrzelenie pierwszych dwóch satelitów WorldView Legion, co ma nastąpić w maju lub czerwcu. Docelowo konstelacja ta ma składać się z 6 aparatów, które będą dostarczać zobrazowania w rozdzielczości 30 cm. Jej kluczowym wyróżnikiem ma być krótki czas rewizyty – dla niektórych lokalizacji satelity te będą mogły wykonać nawet 15 zdjęć dziennie.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS