wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-03-12| GIS, Teledetekcja

Zobrazowania satelitarne 15 cm w ofercie European Space Imaging

Dzięki opatentowanej technologii high-definition (HD) firmy European Space Imaging oraz Maxar wprowadzają do sprzedaży zobrazowania satelitarne w rozdzielczości podniesionej nawet do 15 cm.


Zobrazowania satelitarne 15 cm w ofercie European Space Imaging <br />
Porównanie obrazu po i przed zastosowaniem technologii HD
Porównanie obrazu po i przed zastosowaniem technologii HD

Technologia HD to zaawansowana metoda przepróbkowania (resamplingu) obrazu opatentowana przez partnera European Space Imaging – firmę Maxar. Dzięki niej można poprawić przejrzystość wizualną obrazów satelitarnych bez zwiększania rozdzielczości przestrzennej (GSD). Na obrazach przetworzonych tą metodą obiekty mają wyraźniejsze krawędzie i dobrze zdefiniowane szczegóły.

Technologię HD można wykorzystać do zmniejszenia zjawiska pikselizacji na obrazie poprzez zwiększenie liczby pikseli, co pozwala poprawić widoczność „przydatnych” informacji i zredukować szumy. Poprzez zmniejszenie pikselizacji tworzony jest lepszy wizualnie obraz, co umożliwia lepszą identyfikację obiektów, a przez to zwiększa możliwości zarówno ręcznych, jak i automatycznych metod detekcji.

Technologię HD można zastosować do wszystkich zobrazowań konstelacji WorldView, w tym do obrazów w rozdzielczości 40-60 cm, co zwiększa dostępność 30-centymetrowych obrazów w archiwum European Space Imaging.

Źródło: ProGea 4D


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Nic nie widać ale nędzna jakość.. Do czego to można właściwie wykorzystać? Kolory fatalne.. W cieniach to już zupełnie nic nie widać. Jak w marketingowym obrazku jest taka jakość, to co będzie w normalnych danych..
 1 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS