wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-02-27| Firma

Autodesk wciąż rośnie, m.in. dzięki popularyzacji AutoCAD-a

W 2022 roku amerykańska firma Autodesk zwiększyła swoje przychody aż o 14%. To między innymi zasługa popularyzacji jej flagowego produktu, czyli aplikacji inżynierskiej AutoCAD.


Autodesk wciąż rośnie, m.in. dzięki popularyzacji AutoCAD-a

Łączna wartość sprzedaży tej korporacji wyniosła w zeszłym roku nieco ponad 5 mld dolarów, czyli o 0,7 mld więcej niż rok wcześniej. Flagowy produkt Autodesku, czyli AutoCAD, odpowiadał za blisko 1,4 mld dolarów z tej kwoty, a zatem o 11% więcej niż w roku 2021. Największy udział w sprzedaży ma jednak oprogramowanie z grupy AEC (architektura, inżynieria, budownictwo). W ubiegłym roku pozwoliło ono wypracować blisko 2,3 mld dolarów przychodu.

Coraz ważniejszym źródłem sprzedaży Autodesku stają się subskrypcje. W 2022 roku odpowiadały one za 4,65 mld dolarów przychodów – to o 15% więcej niż rok wcześniej. Łącznie w ciągu ubiegłego roku liczba subskrypcji wzrosła o 702 tys. do poziomu 6,74 mln.

Wyraźne wzrosty widać również w bilansie spółki. Rok 2022 Autodesk zamknął bowiem zyskiem operacyjnym w wysokości 989 mln dolarów, czyli o 371 mln dolarów więcej niż rok wcześniej.

W ocenie spółki perspektywy na 2023 rok są równie dobre. Autodesk planuje bowiem zwiększenie sprzedaży o kolejne 7–9% do poziomu 5,355–5,455 mld dol.

– Ponieważ dostarczamy naszym klientom technologie i usługi nowej generacji, tempo transformacji w obsługiwanych przez nas branżach i między nimi przyspieszy, generując dla nas istotne nowe możliwości rozwoju– powiedział Andrew Anagnost, prezes i dyrektor generalny Autodesku. – Zaczęliśmy dostrzegać przechodzenie w kierunku połączonych cyfrowych przepływów pracy w chmurze w zakresie projektowania i produkcji, następnie w architekturze i dalej w inżynierii budowlanej, a ostatnio również w budownictwie. Teraz obserwujemy rosnącą dynamikę wśród właścicieli infrastruktury – wyjaśnia.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS