Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2023-02-15| Firma

Hexagon na fali wznoszącej

Czołowy europejski producent sprzętu i oprogramowania pomiarowego, firma Hexagon, zdołał w ubiegłym roku zwiększyć zarówno swoje przychody, jak i zyski.


Hexagon na fali wznoszącej <br />
Zaprezentowany w 2022 r. przez Leica Geosystems (część Hexagonu) system AutoPole
Zaprezentowany w 2022 r. przez Leica Geosystems (część Hexagonu) system AutoPole

W skład grupy Hexagon wchodzą takie znane marki jak: Leica Geosystems, Intergraph, GeoMax, MicroSurvey, ERDAS czy NovAtel. Jej wartość sprzedaży netto sięgnęła w 2022 roku 5,175 mld euro, co względem roku 2021 oznacza wzrost o 8%. Dział rozwiązań geoprzestrzennych odpowiada za przychody w kwocie 2,537 mld euro (wzrost o 7%), a rozwiązań przemysłowych – za 2,638 mld (wzrost o 9%).

Optymistycznie prezentują się również zyski netto. Te w ubiegłym roku sięgnęły 1,019 mld euro, co względem poprzedniego roku oznacza wzrost aż o 26%.

– W IV kwartale, pomimo trwających wyzwań geopolitycznych, wzrost organiczny przyspieszył do 8 procent z dobrą dynamiką we wszystkich regionach – komentuje wyniki finansowe Hexagonu nowy prezes firmy Paolo Guglielmini. – Najważniejsze osiągnięcia firmy to: 13-procentowy wzrost organiczny w dziale Manufacturing Intelligence napędzany przez silny popyt w branży motoryzacyjnej i lotniczej oraz utrzymującą się silną gospodarkę w Chinach; 8-procentowy wzrost organiczny w dziale Asset Lifecycle Intelligence wspierany przez duży popyt zarówno na oprogramowanie do projektowania, jak i do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa; oraz 15-procentowy wzrost organiczny w dziale Autonomy & Positioning napędzany dużym popytem na rozwiązania lotnicze i obronne oraz rozwojem rolnictwa. Chociaż ograniczenia w dostawach komponentów trwają nadal, ich negatywny wpływ w kwartale był niewielki i uważamy, że sytuacja została w dużej mierze rozwiązana. Pomimo utrzymującej się presji inflacyjnej osiągnęliśmy rekordową marżę brutto, odzwierciedlającą aktywne zarządzanie cenami i korzystny asortyment produktów. Zauważyliśmy jednak krótkoterminowy spadek efektów transakcji walutowych z powodu gwałtownych ruchów walutowych w ciągu kwartału – wyjaśnia Guglielmini.

JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama