wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-12-29| GNSS, Firma

Technologie pomiarowe Hexagonu trafią do samochodów autonomicznych

Poprzez takie marki jak Leica Geosytems czy GeoMax szwedzka grupa Hexagon znana jest jako dostawca sprzętu pomiarowego dla geodetów. Ale dzięki podpisanemu właśnie porozumieniu jej rozwiązania trafią też do wielu nowoczesnych aut.


Technologie pomiarowe Hexagonu trafią do samochodów autonomicznych

Jest to możliwe za sprawą umowy zawartej z ZF Group – niemieckim przedsiębiorstwem rozwijającym oprogramowanie ProConnect przeznaczone dla systemów wspomagania kierowcy (ADAS) oraz pojazdów autonomicznych.

Kontrakt zakłada, że platforma ta będzie wykorzystywała technologie pozycjonowania rozwijane przez Hexagon. W szczególności chodzi o korzystanie z globalnych korekt satelitarnych TerraStar-X PPP (Precise Point Positioning). Dzięki ich integracji z inercyjną jednostką pomiarową oraz dwuczęstotliwościowym odbiornikiem GNSS możliwie będzie wyznaczane pozycji auta z dokładnością do pojedynczego pasa ruchu. Wdrożone rozwiązanie ma być zgodne z międzynarodową normą bezpieczeństwa ASIL-B (Automotive Safety Integrity Level).

– Od lat koncentrujemy się na transformacyjnym potencjale autonomicznej mobilności, zarówno na drogach, jak i w terenie – mówi Ola Rollén, prezes i dyrektor generalny Hexagonu. – Cieszymy się, że możemy współpracować z firmą ZF, światowym liderem w dziedzinie elektroniki samochodowej i systemów sterowania, aby zapewnić bezpieczną przyszłość i niezawodność. To partnerstwo jest naturalnym kolejnym krokiem w dalszym rozwoju bezpieczeństwa i automatyzacji w branży motoryzacyjnej i transportowej – wyjaśnia Rollén.

Pierwsze rozwiązania nawigacyjne bazujące na integracji technologii Hexagonu oraz ZF zostaną pokazuje już podczas zbliżających się targów elektroniki użytkowej CES, które odbędą się w dniach 5–8 stycznia 2023 r. w Las Vegas.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS