Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-12-29| GNSS, Firma

Technologie pomiarowe Hexagonu trafią do samochodów autonomicznych

Poprzez takie marki jak Leica Geosytems czy GeoMax szwedzka grupa Hexagon znana jest jako dostawca sprzętu pomiarowego dla geodetów. Ale dzięki podpisanemu właśnie porozumieniu jej rozwiązania trafią też do wielu nowoczesnych aut.


Technologie pomiarowe Hexagonu trafią do samochodów autonomicznych

Jest to możliwe za sprawą umowy zawartej z ZF Group – niemieckim przedsiębiorstwem rozwijającym oprogramowanie ProConnect przeznaczone dla systemów wspomagania kierowcy (ADAS) oraz pojazdów autonomicznych.

Kontrakt zakłada, że platforma ta będzie wykorzystywała technologie pozycjonowania rozwijane przez Hexagon. W szczególności chodzi o korzystanie z globalnych korekt satelitarnych TerraStar-X PPP (Precise Point Positioning). Dzięki ich integracji z inercyjną jednostką pomiarową oraz dwuczęstotliwościowym odbiornikiem GNSS możliwie będzie wyznaczane pozycji auta z dokładnością do pojedynczego pasa ruchu. Wdrożone rozwiązanie ma być zgodne z międzynarodową normą bezpieczeństwa ASIL-B (Automotive Safety Integrity Level).

– Od lat koncentrujemy się na transformacyjnym potencjale autonomicznej mobilności, zarówno na drogach, jak i w terenie – mówi Ola Rollén, prezes i dyrektor generalny Hexagonu. – Cieszymy się, że możemy współpracować z firmą ZF, światowym liderem w dziedzinie elektroniki samochodowej i systemów sterowania, aby zapewnić bezpieczną przyszłość i niezawodność. To partnerstwo jest naturalnym kolejnym krokiem w dalszym rozwoju bezpieczeństwa i automatyzacji w branży motoryzacyjnej i transportowej – wyjaśnia Rollén.

Pierwsze rozwiązania nawigacyjne bazujące na integracji technologii Hexagonu oraz ZF zostaną pokazuje już podczas zbliżających się targów elektroniki użytkowej CES, które odbędą się w dniach 5–8 stycznia 2023 r. w Las Vegas.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS