Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-04-27| Firma, Software

Bentley Systems inwestuje w internet rzeczy wspólnie z Worldsensing

Producent oprogramowania inżynierskiego – firma Bentley Systems, ogłosił zawarcie umowy ze spółką Worldsensing w celu strategicznego przyspieszenia adopcji internetu rzeczy (IoT) w infrastrukturze, umożliwiając projektantom, wykonawcom i operatorom infrastruktury pełniejsze wykorzystanie cyfrowych bliźniaków infrastruktury.


Bentley Systems inwestuje w internet rzeczy wspólnie z Worldsensing

W tym celu Worldsensing przejmuje od Bentleya biznes urządzeń łączności Thread platformy sensemetrics, aby rozszerzyć swoją ofertę sprzętową. Firma Bentley staje się zaś głównym inwestorem w rundzie D pozyskiwania kapitału przez Worldsensing.

Przejęcie przez Worldsensing biznesu urządzeń łączności Thread zaoferuje nowe opcje klientom, dla których adaptacyjna integracja czujników lub aktywne zarządzanie nimi jest kluczowym wymogiem. Thread oferuje szerokopasmową łączność czujników w celu unikatowego połączenia dynamicznych, wysokoenergetycznych lub wysokoprędkościowych czujników i przesyłanie danych z czujników do chmury w celu analizy. Thread to w pełni autonomiczne urządzenie łączące czujniki z opcjonalnym zintegrowanym modemem komórkowym 4G/LTE, bezprzewodową siecią kratową i akumulatorem umieszczonym w odpornej na warunki atmosferyczne obudowie. Każde urządzenie szerokopasmowe służy również jako brama dla bezprzewodowych inteligentnych czujników. W połączeniu z istniejącą, wiodącą na rynku ofertą firmy Worldsensing Thread będzie motorem nowych możliwości rozwoju. Worldsensing stanie się preferowanym partnerem firmy Bentley w zakresie łączności czujników, a Bentley stanie się preferowanym partnerem firmy Worldsensing w zakresie oprogramowania IoT, oferując wspólnym użytkownikom najlepsze w swojej klasie, w pełni zintegrowane, kompleksowe rozwiązanie do zarządzania czujnikami.

„Jesteśmy zachwyceni możliwością zawarcia tej umowy z firmą Bentley Systems” — powiedział Ignasi Vilajosana, CEO firmy Worldsensing. „Przejęcie biznesu urządzeń łączności Thread platformy sensemetrics rozszerzy nasze portfolio i pozwoli nam zapewnić więcej opcji dla naszych klientów. Cieszymy się, że zostaniemy preferowanym partnerem w zakresie łączności czujników dla usług bliźniaków cyfrowych w chmurze iTwin IoT firmy Bentley, potwierdzając naszą pozycję jako platformy referencyjnej dla łączności w zakresie monitorowania górnictwa, budownictwa, transportu kolejowego oraz infrastruktury”.

„Jesteśmy podekscytowani współpracą z Worldsensing i wierzymy, że ta strategiczna umowa przyniesie znaczące korzyści naszym użytkownikom” – powiedział Justin Schmidt, wiceprezes ds. rozwoju korporacyjnego w firmie Bentley Systems. „Jesteśmy przekonani, że połączenie doświadczenia firmy Worldsensing w zakresie rozwiązań IoT oraz naszej wiodącej pozycji w zakresie oprogramowania do cyfrowych bliźniaków infrastruktury stworzy potężną ofertę dla rynku”.

Źródło: Bentley Systems


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS