Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-03-29| GNSS, Sprzęt

Odbiorniki ComNav kompatybilne z precyzyjną usługą Galileo

Chińska firma ComNav Technology ogłosiła, że jej wybrane precyzyjne odbiorniki GNSS są już kompatybilne z uruchomioną niedawno precyzyjną usługą Galileo.


Odbiorniki ComNav kompatybilne z precyzyjną usługą Galileo <br />
Odbiornik ComNav Venus
Odbiornik ComNav Venus

Przypomnijmy, że start usługi Galileo wysokiej dokładności (HAS)został oficjalnie ogłoszony 21 stycznia br. Serwis ten oferuje bezpłatne korekty PPP nadawane przez internet lub sygnał satelitarny, które dwuczęstotliwościowym odbiornikom pozwalają wyznaczać pozycję z dokładnością 20 cm sytuacyjnie i 40 cm wysokościowo (z prawdopodobieństwem 95%). Z kolei czas konwergencji, czyli oczekiwania na precyzyjny pomiar, wynosi około 5 minut.

Jak poinformowała firma ComNav Technology, możliwości Galileo HAS są już dostępne w wybranych odbiornikach satelitarnych tej marki. Dzięki aktualizacji firmware’u serwis dostępny jest w tych modelach instrumentów, które wyposażone są w czipy odbiorcze serii ComNav K8. Są to np. odbiorniki RTK N2, N3, N5, T30, T300 czy zaprezentowany niedawno Venus (na fot.).

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wyprawa BARI 1976
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS